Інтер'єр

Інтер’є́р (фр. intérieur від лат. interior — внутрішня частина, всередині) — внутрішній простір будівлі, споруди, окремих приміщень, внутрішніх дворів.

Інтер'єр вестибюля з внутрішнім двориком палацу Кінських у м. Відні, Австрія.
Фото В. В. Вечерського
Інтер'єр галереї скульптури у Ватиканських музеях.
Фото В. В. Вечерського
Інтер'єр Пасажу в м. Одесі.
Фото Вечерського В. В.
Інтер'єр Богоявленського собору Богоявленського Братського монастиря у м. Києві (собор не зберігся). Рисунок худ. К.-П. Мазера (Швеція), 1851.
Джерело ілюстрації: Вечерський В. Втрачені об'єкти архітектурної спадщини України. Київ : НДІТІАМ, 2002. С. 79

Утворюється огороджувальними поверхнями, що формують приміщення — стінами, підлогою, стелею, склепіннями, куполами, а також аркадами, колонадами, балконами, сходами, балюстрадами та іншими архітектурними елементами. У створенні інтер’єру важливе значення мають меблі та інше обладнання, освітлювальні засоби, твори монументально-декоративного та ужиткового мистецтва. Стилістичне вирішення інтер’єрів будівель і споруд завжди пов’язане зі стилістикою зовнішніх архітектурних форм і найчастіше ідентичне з ними.

У вузькому значенні під інтер’єром розуміють дизайнерське оформлення внутрішнього простору.

У переносному значенні інтер’єром називають будь-який архітектурний простір, що візуально сприймається людиною зсередини (інтер’єр пасажу, вулиці, площі, міста, архітектурного ансамблю тощо).

В образотворчому мистецтві інтер’єром називають зображення внутрішнього вигляду приміщення.

Література

  1. Архітектура: короткий словник-довідник. Київ : Будівельник, 1995. С. 109.
  2. Тимофієнко В. І. Архітектура і монументальне мистецтво: терміни і поняття. Київ : Вид-во Інституту проблем сучасного мистецтва; Головкиївархітектура, 2002. С. 182.

Автор ВУЕ

В. В. Вечерський


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Вечерський В. В. Інтер'єр // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Інтер'єр (дата звернення: 3.12.2021).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
30.03.2021

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ