Пошук

Ця сторінка допомогає виконати семантичний пошук в е-ВУЕ, вказуючи набір категорій та значень семантичних властивостей тих сторінок, що потрібно знайти.

Семантичний пошук

Семантичний пошук - це вдосконалення пошуку з використанням інформаційї про структурні елементи того інформаційного елементу, який потрібно знайти, про його властивості та відношення з іншими інформаційними ресурсами. До прикладу, можна шукати країну за назвою столиці, а людину - за місцем народження.

Умови запиту

Категорії верхнього рівня

Щоб скористуватися таким пошуком, необхідно вказати категорію сторінки, яку потрібно знайти. Найбільш широка категорія в цій енциклопедії - це Категорія:е-ВУЕ. Для цього треба ввести таку умову: [[Категорія:е-ВУЕ]] Якщо потрібно виконувати пошук тільки серед матеріалів, опублікованих у паперовій версії, треба обрати її підкатегорію - категорію ВУЕ. Для цього треба ввести таку умову: [[Категорія:ВУЕ]]

Специфічні категорії

Якщо відома більш специфічна категорія AAA чи набір категорій AAA, BBB, CCC, доцільно вказати їх. Для цього треба ввести таку умову: [[Категорія:AAA]] [[Категорія:BBB]] [[Категорія:CCC]]

Семантичні властивості

Крім категорій, у пошуку можна використовувати семантичні властивості та їх значення.

Точне значення властивості

Можна вказати точне значення властивості: [[Рік народження::1900]]

Умова щодо значення

Можна вказати умову щодо значення властивості: [[Рік народження::>1900]] [[Рік народження::<1900]]

Приклад

Ми вказуємо категорії (наприклад, Письменники, Хімія) та умови щодо властивостей (наприклад, шукаємо тих, хто народився в Києві), та миттєво отримуємо результат.

Якщо ми хочемо знайти осіб, які народилися в період 1900-1950 в Україні, і довідатися, де саме вони навчалися та чим займалися, тоді вводимо такі умови.

[[Категорія:персоналії]] [[Рік народження::>1900]] [[Рік народження::<1950]] [[Місце народження::Україна]] ?Рік народження ?Місце народження ?Alma mater ?Напрями діяльності

Виклик запиту

Для цього потрібно перейти на спеціальну сторінку "Семантичний пошук": https://vue.gov.ua/Спеціальна:Ask та ввести там ці умови.

Код запиту

Внаслідок цього автоматично генерується код запиту, який легко додати до будь-якої сторінки. Наприклад, для цих умов генерується такий код:

{{#ask: [[Категорія:Персоналії]] [[Рік народження::>1900]] [[Рік народження::<1950]] [[Місце народження::Україна]] |?Рік народження |?Місце народження |?Alma mater |?Місце народження |format=broadtable |link=all |headers=show |searchlabel=... подальші результати |class=sortable wikitable smwtable }}

Результат запиту

Таким чином, отримуємо на сторінці результат:

 Рік народженняМісце народженняAlma materМісяць народження
Адамович, Сергій Тадейович1922Україна
Луганська область
Лисичанськ
Київ
Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури
Азрікан, Арнольд Григорович1906Україна
Одеса
Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової, Одеса
Анісов, Василь Федорович1912Україна
Сумська область
Павлівка
Харківський національний педагогічний університет імені Григорія Сковороди
Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ