Зимовий сад

Зимовий сад Алупкинського палацово-паркового музею-заповідника. Загальний вигляд з паркової тераси.
Фото В. В. Вечерського
Зимовий сад Алупкинського палацово-паркового музею-заповідника. Інтер'єр.
Фото В. В. Вечерського

Зимо́вий са́д — закрите приміщення, в якому на обмеженій площі розміщено живі рослини, скульптури та малі архітектурні форми, з використанням (за можливості) води і каменю.

Створюються безпосередньо у будинках як форма організації інтер'єру або розміщуються у спеціальних павільйонах з великою площею світлопрозорих огорож. Зимові сади мають рекреаційне призначення; класифікують на: звичайні (декоративні), тематичні (безперервного цвітіння, ботанічні, лікарських рослин тощо) і спеціального призначення (виставкові, у закладах освіти, у санаторіях, будинках відпочинку, готелях, у великих офісах та ін.).

Для зимового саду необхідна наявність опалення в холодну пору року та доброго природного освітлення, що досягається застосуванням каркасних металевих чи дерев’яних конструкцій з суцільним склінням.

Зимові сади поширилися з 19 ст. в європейських палацах та особняках аристократії. Прикладом невеликого зимового саду є галерея у Воронцовському палаці в м. Алупці (тепер Алупкинський палацово-парковий музей-заповідник).

Література

  1. Архітектура: короткий словник-довідник. Київ : Будівельник, 1995. С. 96.


В. В. Вечерський


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Вечерський В. В. Зимовий сад // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Зимовий сад (дата звернення: 4.07.2020).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
10.06.2020

Покликання на статтю

Опитування читачів ВУЕОпитування читачів ВУЕ