Аскалаф строкатий

Аскалаф строкатий

Аскала́ф строка́тий (Libelloides macaronius) — вид комах родини аскалафідів ряду сітчастокрилих.

Характеристика

Тіло комахи 16–22 мм завдовжки, волохате. Крила з жовтими і чорними плямами. Вусики булавоподібні, довгі.

Спосіб життя

Імаго активні вдень, від початку червня по серпень, у сонячну погоду. Самиця відкладає яйця на стебла трав’яних рослин (кладка — 40–50 яєць). Личинки тримаються під камінням або опалим листям, у поверхневому шарі ґрунту. Як і дорослі комахи, вони хижі, полюють на інших дрібних комах.

Географічне поширення

Ареал виду охоплює південно-східну Європу, Малу Азію, Закавказзя, Казахстан і Середню Азію.

В Україні

В Україні трапляється переважно в Криму. Відомі поодинокі знахідки в Луганській і Закарпатській областях. Чисельність незначна (поодинокі особини), зменшується через руйнацію біотопів, зокрема, викорчовування чагарників. Збереження популяцій виду залежить від стану місць існування.

Охорона

Занесений до Червоної книги України. Природоохоронний статус виду — вразливий. Рекомендований до охорони в Опукському природному заповіднику та Карадазькому природному заповіднику НАН України, де є звичайним видом.

Література

  1. Червона книга України. Тваринний світ / За ред. І. А. Акімова. Київ : Глобалконсалтинг, 2009. С. 135.
  2. Krivokhatsky V., Bagaturovov M., Prokopov G. Owlflies (Neuroptera: Ascalaphidae) of Crimea and Alied Taxa from the West Palaearctic (Neuroptera: Ascalaphidae) // Caucasian Entomological Bulletin. 2018. № 14. Р. 41–72.

Автор ВУЕ

Редакція_ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Аскалаф строкатий // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Аскалаф строкатий (дата звернення: 11.05.2021).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
09.04.2021

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ