Августин Кентерберійський

Августин Кентерберійський (Нюрнбергська хроніка, 1493)

Августи́н Кентербері́йський (англ. Augustine of Canterbury; Аустін; ?, ймовірно, м. Рим, тепер Італія — 604, ймовірно м. Кентербері, тепер Велика Британія) — релігійний діяч, просвітитель англосаксів, перший архієпископ Дорувернський (Кентерберійський), бенедиктинський чернець.

Августин Кентерберійський

(Augustine of Canterbury)

Народження невідомо
Місце народження ймовірно, Рим
Смерть 604
Місце смерті ймовірно, Кентербері
Напрями діяльності просвітництво, релігія
Традиція/школа християнство

Життєпис

Був пріором монастиря св. Андрія в м. Римі. 596 Августин Кентерберійський відправлений Папою Григорієм І на чолі групи ченців з місією до Англії. Григоріанська місія (традиційна її назва в працях з історії релігії) виявилася успішною: в християнську віру було навернуто кентського короля Етельберта І та його підданих. Августин Кентерберійський вважається засновником церковних осередків в Англії та її перших єпархій.

597 посвячений у єпископи, а 601 — в архієпископи. Проте Августину не вдалось об’єднати британське й кельтське духовенство, а безпосередньо Риму підпорядковувалися лише Кент та Ессекс.

Августин Кентерберійський розробив нові форми богослужіння, пристосувавши досвід інших церков до місцевих традицій. Посприяв офіційному затвердженню Папою Григорієм І принципу розподілу церковного прибутку в Католицькій церкві.

Невдовзі після смерті був канонізований Католицькою церквою. Свідчення про місіонерську діяльність Августина Кентерберійського викладено в «Книжечці відповідей» Григорія І та в «Церковній історії народу англів» (книги 1–2) Беди Превелебного.

Література

  1. Blair J. P. The Church in Anglo-Saxon Society. Oxford: Oxford University Press, 2006.
  2. Бучовський В. Місія Августина Кентерберійського на британські острови та його роль у розповсюдженні християнства в англосаксонських королівствах // Релігія та соціум. 2013. № 3–4 (11–12).
  3. Maughan S. S. Mighty England Do Good: Culture, Faith, Empire, and World in the Foreign Missions of the Church of England, 1850–1915. Studies in the History of Christian Missions. Grand Rapids : William B. Eerdmans, 2014. 527 р.

Автор ВУЕ

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Сарапін О. В. Августин Кентерберійський // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Августин Кентерберійський (дата звернення: 20.10.2021).

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ