Августин Кентерберійський

Августин Кентерберійський
Августин Кентерберійський (Нюрнбергська хроніка, 1493)

Августи́н Кентербері́йський (англ. Augustine of Canterbury; Аустін; ? — помер 604 — просвітитель англосаксів, перший архієпископ Дорувернський (Кентерберійський), бенедиктинський чернець.

Августин Кентерберійський

(Augustine of Canterbury)

Рік народження невідомо
Місце народження невідоме
Рік смерті 604
Напрями діяльності просвітництво, релігія

Життєпис

Був пріором монастиря св. Андрія в Римі. 596 Августин Кентерберійський відправлений Папою Григорієм І на чолі групи ченців з місією до Англії. Григоріанська місія (традиційна її назва в працях з історії релігії) виявилася успішною: в християнську віру було навернуто кентського короля Етельберта І та його підданих. Августин Кентерберійський вважається засновником церковних осередків в Англії та її перших єпархій. 597 він посвячений у єпископи, а 601 — в архієпископи. Проте Августину не вдалось об’єднати британське й кельтське духовенство, а безпосередньо Риму підпорядковувалися лише Кент та Ессекс.

Августин Кентерберійський розробив нові форми богослужіння, пристосувавши досвід інших церков до місцевих традицій. Посприяв офіційному затвердженню Папою Григорієм І принципу розподілу церковного прибутку в Католицькій церкві.

Невдовзі після смерті був канонізований Католицькою церквою. Свідчення про місіонерську діяльність Августина Кентерберійського викладено в «Книжечці відповідей» Григорія І та в «Церковній історії народу англів» (книги 1–2) Беди Превелебного.

Література

  1. Blair J. P. The Church in Anglo-Saxon Society. Oxford: Oxford University Press, 2006.
  2. Бучовський В. Місія Августина Кентерберійського на британські острови та його роль у розповсюдженні християнства в англосаксонських королівствах // Релігія та соціум. 2013. № 3–4 (11–12).

Автор ВУЕ

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Сарапін О. В. Августин Кентерберійський // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Августин Кентерберійський (дата звернення: 29.09.2020).

Покликання на статтю

Опитування читачів ВУЕОпитування читачів ВУЕ