Августин Кентерберійський


Августин Кентерберійський
Августин Кентерберійський (Нюрнбергська хроніка, 1493)

Августи́н Кентербері́йський (англ. Augustine of Canterbury; Аустін; ? — помер 604 — просвітитель англосаксів, перший архієпископ Дорувернський (Кентерберійський), бенедиктинський чернець.

Августин Кентерберійський

(Augustine of Canterbury)

Рік народження невідомо
Місце народження невідоме
Рік смерті 604
Напрями діяльності просвітництво, релігія

_

Життєпис

Був пріором монастиря св. Андрія в Римі. 596 Августин Кентерберійський відправлений Папою Григорієм І на чолі групи ченців з місією до Англії. Григоріанська місія (традиційна її назва в працях з історії релігії) виявилася успішною: в християнську віру було навернуто кентського короля Етельберта І та його підданих. Августин Кентерберійський вважається засновником церковних осередків в Англії та її перших єпархій. 597 він посвячений у єпископи, а 601 — в архієпископи. Проте Августину не вдалось об’єднати британське й кельтське духовенство, а безпосередньо Риму підпорядковувалися лише Кент та Ессекс.

Августин Кентерберійський розробив нові форми богослужіння, пристосувавши досвід інших церков до місцевих традицій. Посприяв офіційному затвердженню Папою Григорієм І принципу розподілу церковного прибутку в католицькій церкві.

Невдовзі після смерті був канонізований католицькою церквою. Свідчення про місіонерську діяльність Августина Кентерберійського викладено в «Книжечці відповідей» Григорія І та в «Церковній історії народу англів» (книги 1–2) Беди Превелебного.

Література

  1. Blair J. P. The Church in Anglo-Saxon Society. Oxford: Oxford University Press, 2006.
  2. Бучовський В. Місія Августина Кентерберійського на британські острови та його роль у розповсюдженні християнства в англосаксонських королівствах // Релігія та соціум. 2013. № 3–4 (11–12).

Автор ВУЕ

Покликання на цю статтю:
Сарапін О. В. Августин Кентерберійський // Велика українська енциклопедія. URL: http://vue.gov.ua/Августин Кентерберійський (дата звернення: 17.10.2019).