Протиепідемічні заходи

Протиепідемі́чні за́ходи — комплекс організаційних, медико-санітарних, ветеринарних, інженерно-технічних, адміністративних та інших заходів, що здійснюються для запобігання поширенню інфекційних хвороб, локалізації та ліквідації їх осередків, спалахів та епідемій.

Протиепідемічні заходи проводять у випадку виявлення інфекційної хвороби. Їх спрямовують:

  • на джерело інфекції — передбачають проведення: клініко-діагностичних, лікувальних, ізоляційних, режимно-обмежувальних (обсервація, карантин), санітарно-ветеринарних та дератизаційних заходів;
  • на механізми передавання збудника — складаються із санітарно-гігієнічних, дезінфекційних та дезінсекційних заходів.
  • на сприйнятливе населення — передбачають вакцинопрофілактику, імунокорекцію та екстрену профілактику.

Крім того, є загальні протиепідемічні заходи — лабораторні дослідження та санітарно-просвітницька робота.

Джерело

Про внесення змін до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) // Верховна Рада України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/555-20

Література

  1. Яцина Г. С., Мостович А. А. Санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи у надзвичайних ситуаціях. Харків : Форт, 2009. 136 с.
  2. Романенко Т. А. Принципи проведення профілактичних і протиепідемічних заходів, напрями боротьби з інфекційними хворобами // Інфекційні хвороби. 2015. № 2. С. 80–85.

Автор ВУЕ

Н. І. Філімонова

Див. також


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
25.05.2020


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Філімонова Н. І. Протиепідемічні заходи // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Протиепідемічні заходи (дата звернення: 21.10.2021).

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ