Крік

Крік (англ. creek) — річка, що періодично пересихає, або тимчасовий водотік.

Куперс-Крік – річка, що пересихає (Австралія)

Термін вживають насамперед в Австралії, де він часто є складником географічних назв (наприклад, Куперс-Крік). Деякі кріки в період дощів можуть мати високу водоносність, інші — у посушливий період року частково або повністю пересихають (див. Пересихання річок) або ж перетворюються на ланцюжок роз’єднаних водойм. Кріки внутрішніх районів Австралії не мають навіть добре розробленого русла.

Подібні утворення зі своєю специфікою трапляються також у інших посушливих районах земної кулі, де їх називають вадіПівнічній Африці, на Аравійському півострові), узбої (в Середній Азії). На картах їх позначають синіми пунктирними лініями.

Термін «крік» вживають і в Північній Америці, але він не має тієї специфічної ознаки пересихання річки, що в Австралії, а означає просто «струмок», наприклад Лойлсок Крік — мала річка в басейні Західної Саскуеханни у Сполучених Штатах Америки.

Література

  1. Cendón D., Larsen J., Jones B. et al. Freshwater Recharge into a Shallow Saline Groundwater System, Cooper Creek Floodplain, Queensland, Australia // Journal of Hydrology. 2010. № 392 (3–4). P. 150–163.

Автор ВУЕ

В. К. Хільчевський


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Хільчевський В. К. Крік // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Крік (дата звернення: 25.09.2021).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
10.08.2021Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ