Аґрафка

«Аґра́фка» — творча майстерня художників Р. Романишин та А. Лесева, які живуть і працюють у м. Львові. «Аґрафка» спеціалізується на книжковому дизайні, графічному проектуванні, малярстві. Заснована 2010.

Особливості художньої манери «Аґрафки»: поєднання різних технік і жанрів; творче використання тактильних матеріалів — полотна, дерева, паперу; тяжіння до авторської, креативної, концептуальної книги, яка спонукає читача мислити й взаємодіяти з нею.

У творчому доробку «Аґрафки» — книжки І. Франка, Ч. Діккенса, Д. Вавілов, Б.-І. Антонича, В. Шимборської, Г. Чубая, Т. Янссон, С. Андрухович та інших авторів.

«Аґрафка» розроблювала дизайн книжок для видавництв «Літопис», «Навчальна книга — Богдан», тісно співпрацює з «Видавництвом Старого Лева», має спільні проекти із зарубіжними видавництвами.

Відзнаки

Роботи «Аґрафки», зокрема дитячі книжки, відзначено в Україні та на міжнародному рівні:

2013 — відзнака «Sharjah Children’s Reading Festival» (ОАЕ);

2014 — відзнака Міжнародного дитячого книжкового ярмарку в Болоньї (Італія) за книжку «Зірки і макові зернята» (ВСЛ);

2015 — спеціальна відзнака журі Міжнародного дитячого книжкового ярмарку в Болоньї за книжку «Війна, що змінила Рондо» (ВСЛ);вує

2018 — премія «Bologna Ragazzi Award 2018» (номінація «Non-Fiction»), Гран-прі конкурсу «Найкращий книжковий дизайн–2018» на фестивалі Книжковий Арсенал за книжку «Я так бачу» (ВСЛ);

2019 — бронзова медаль на конкурсі «Найкрасивіші книги світу», який проводить німецький фонд «Мистецтво книги» (нім. «Stiftung Buchkunst»«Stiftung Buchkunst»). та ін.

Автор ВУЕ

Т. С. Крайнікова

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Крайнікова Т. С. Аґрафка // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Аґрафка (дата звернення: 1.08.2021).

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ