Амофіла сарептська (Ammophila sareptana)

Амофіла сарептська (Ammophila sareptana)

Амофі́ла саре́птська (Ammophila sareptana) — вид комах ряду Перетинчастокрилі_(Hymenoptera) родини риючих ос-сфецид.

Зовнішній вигляд

Комаха має струнке тіло, завдовжки 18–21 мм. Від близьких видів відрізняється дуже густим (приховує скульптуру) опушенням основи черевця.

Спосіб життя

Амофіла сарептська мешкає на ксерофітних ділянках у долинах річок, на схилах ярів і балок. Літ імаго: середина червня — серпень. Живиться нектаром квіток. У піщаному ґрунті будує гніздо, яке складається з неглибокого, майже вертикального ходу й горизонтальної комірки. Личинки живляться паралізованою гусінню деяких метеликів. Дає 1 генерацію на рік.

Географічне поширення

Ареал виду охоплює Південно-Східну Європу, Казахстан, Малу та Середню Азію, в Україні трапляється в деяких місцях Одеської області та в Криму.

Охорона

Червона книга тварини.jpg

Чисельність незначна (поодинокі особини), причини зменшення чисельності не з’ясовано. Амофіла сарептська занесена до Червоної книги України. Природоохоронний статус виду — рідкісний. Охороняється в Дунайському біосферному заповіднику та Карадазькому природному заповіднику.

Література

  1. Червона книга України. Тваринний світ / Під загал. ред. І. А. Акімова. Київ : Глобалконсалтинг, 2009. 624 с.
  2. Проценко Ю. В., Горобчишин В. А. Риючі оси (Hymenoptera: Sphecidae, Crabronidae), занесені до Червоної книги України // Вісті Харківського ентомологічного товариства. 2015. Т. XXIII. Вип. 2. С. 20–28.

Автор ВУЕ

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ