Альянс європейських консерваторів та реформістів

Алья́нс європе́йських консерва́торів та реформі́стів, АЄКР (англ. Alliance of Conservatives and Reformists in Europe, ACRE) — європейська політична партія, яка об’єднує в своїх лавах прихильників консервативних поглядів із усієї Європи. Штаб-квартира партії у м. Брюссель (Бельгія).

Історична довідка

Партія Альянс європейських консерваторів та реформістів була утворена на базі парламентської групи Європейських консерваторів та реформістів (ЄКР) у жовтні 2009 і офіційно визнана Європарламентом у січні 2010. Засновниками Альянсу виступили сім політичних партій європейських країн, серед них: Консервативна партія Великої Британії, польська «Право та справедливість» і чеська Громадянська демократична партія. Головою Правління АЄКР у 2015 було обрано Я. Захраділа з Громадянської демократичної партії (Чехія).

Програмні документи

Головні засади Альянсу викладено в Рейк’явікській декларації (Reykjavik Declaration, 2009), де наголошується на збереженні незалежності та ідентичності європейських націй, що працюють разом для взаємної вигоди. АЄКР визнає «унікальну демократичну легітимність нації-держави» та підтримує врядування на локальному та національному рівні на противагу наднаціональним інституціям.

Партія має на меті підтримувати відкрите суспільство, що спирається «на гідність та автономію особи, яка повинна бути максимально вільною від державного примусу». В декларації також зазначено, що Альянс поважає особливу роль громадських об’єднань та інституту сім’ї.

Політична доктрина

АЄКР базується на правоцентристській платформі. Альянс об’єднує партії, які обстоюють індивідуальну свободу, сімейні цінності, національний суверенітет, парламентську демократію, верховенство права та правові механізми передачі влади.

Економічна програма орієнтується на захист приватної власності. Партія підтримує ідеї вільної конкуренції та виступає за зниження податків.

Основні ідеї партії — консерватизм та євроскептицизм.

Склад і представництво

До Альянсу ввійшли консервативні політичні партії з різних країн Європи, нових незалежних країн (Вірменії, Грузії, Азербайджану, Білорусі), а також Туреччини та Північного Кіпру. На 2018 АЄКР включає 24 партії та три незалежні члени з 21 країни Європи. Крім того, асоційованими членами та партнерами Альянсу виступають партії США, Канади, Колумбії, Тунісу, Марокко, Ізраїлю, Австралії.

АЄКР становить основу групи Європейських консерваторів та реформаторів (ЄКР) в Європарламенті. На виборах 2014 партія отримала 52 місця в Європарламенті серед 75 мандатів групи ЄКР.

Представники Альянсу працюють у складі європейських інституцій: у рамках групи ЄКР у Комітеті регіонів ЄС та Парламентській Асамблеї Ради Європи, у Європейській консервативній групі в Парламентській асамблеї НАТО, а також входять до складу Конгресу Ради Європи, який об’єднує представників європейського місцевого самоврядування.

Молодіжне крило Альянсу представлено Європейськими молодими консерваторами, які об’єднують 23 консервативні та правоцентристські політичні молодіжні організації Європи.

Політична діяльність

У 2010 Альянс заснував аналітичний центр «Нова дирекція — Фундація європейських реформ», експерти якого розробили програму для нефедеральної Європи.

Через партнерські установи Фундація втілює в життя Ініціативу консерваторів та реформаторів, спрямовану на підтримку поміркованих політичних партій у демократичних країнах, що розвиваються. Цей проект стосується передусім арабських держав Північної Африки, де партія популяризує поміркований консерватизм як альтернативу фундаменталістським течіям.

Головна соціальна ініціатива партії — програма соціальної дії «Мая» («Maja»), яка об’єднує провідних політиків, громадських лідерів та активістів із усього світу задля участі у добровільних проектах, керованих громадою.

Джерела

Література

  1. Patterson В. The Conservative Party and Europe. London : John Harper Publishing, 2011. 404 p.
  2. Corbett R. The European Parliament. London : John Harper Publishing, 2016. 512 p.
  3. Cleppe P. How to make the European Union popular again // Conservative online. URL: http://theconservative.online/article/how_to_make_the_european_union_popular_again
  4. Cullimore J. Conservatives must offer the younger generation something better // Conservative online. URL: http://theconservative.online/article/conservatives_must_offer_the_younger_generation_something_better

Автор ВУЕ

Є. О. Горюнова

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ