Багаж

Бага́ж (фр. bagage — дорожні речі, вантаж, від старофранц. bagues — вузол з пожитками) — предмети та матеріальні цінності пасажира, здані ним до транспортної організації для перевезення за окрему плату.

Оголошена пасажиром цінність багажу є обов’язковою для транспортної організації. З моменту прийняття багажу і видачі пасажиру багажної квитанції договір перевезення багажу вважається укладеним і транспортна організація відповідає за його цілісність і збереження до видачі одержувачу.

За втрату або пошкодження багажу транспортна організація несе відповідальність у розмірі оголошеної цінності, а якщо нею буде доведено в установленому порядку, що оголошена цінність перевищує дійсну, то у розмірі дійсної вартості. Якщо цінність речей не було оголошено, відшкодування шкоди провадиться на основі дійсної вартості. При пошкодженні багажу відшкодовується сума, на яку зменшилася його вартість. У разі, коли пошкоджений багаж не може використовуватися за прямим призначенням, одержувач має право вимагати відшкодування його повної вартості. Перевезення багажу регулюється спеціальними правилами, які встановлюють на кожному виді транспорту.

Літертура

  1. Медвідь Ю. О. Багаж // Митна енциклопедія : у 3 т. / Відп. Ред. І. Г. Бережнюк. 2-ге вид. Хмельницький : ПП Мельник А. А., 2014. Т. 1. 592
  2. Сумкін С. О. Загальна характеристика договору перевезення пасажира та багажу // Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Право. 2016. Вип. 36 (1). С. 140–143. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/nvuzhpr_2016_36(1)__33

Автор ВУЕ

П. А. Чеберяк


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Чеберяк П. А. Багаж // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Багаж (дата звернення: 15.10.2021).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюдено
Оприлюднено:
31.03.2021

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ