Арге Беккера

Арге Беккера

А́рге Бе́ккера (Arge beckeri) — вид комах родини пильщики-аргіди ряду перетинчастокрилих.

Характеристика

Голова і груди комах чорні з голубуватим відблиском. Черевце та ноги жовті. Передні крила дуже затемнені по передньому краю (контрастує з рештою крила). Усі жилки на крилах темні. Довжина тіла — 8–11 мм. Комаха дає 1 генерацію на рік. Літ імаго триває з травня по червень. Найбільш активний за теплої сонячної погоди. Імаго живляться нектаром і пилком квіток молочаю та різних зонтичних, кормові рослини личинок — молочаї. Самиця відкладає яйця по одному в надрізи, зроблені яйцекладом під епідермісом торця молодих листків молочаю (переважно біля верхівок стебел). На кожний листок молочаю самиця відкладає кілька (до 10) яєць, розміщених на листковій пластинці на різній відстані (1–5 мм) одне від одного. Яйця яскраво-жовтого кольору.

Географічне поширення

Ареал виду охоплює країни Причорномор’я. В Україні виявлений у Київській, Донецькій, Миколаївській, Херсонській областях та Криму.

Охорона

Чисельність особин виду незначна, майже скрізь трапляються поодиноко і лише іноді (у Північному Криму) дещо частіше. Вид занесено до Червоної книги України. Природоохоронний статус виду — рідкісний. Причини зміни чисельності — розорювання ділянок цілинного степу, суцільне викошування степової рослинності. Збереження арге Беккера потребує докладного вивчення особливостей біології виду й створення ентомологічних заказників у місцях його мешкання.

Література

  1. Червона книга України. Тваринний світ / За заг. ред. І. А. Акімова. Київ : Глобалконсалтинг, 2009. 624 с.
  2. Козак В. Т. Комахи України. 2-ге вид., випр. і допов. Тернопіль : Підручники і посібники, 2014. 144 с.

Автор ВУЕ

В. М. Єрмоленко

А. Г. Котенко


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Єрмоленко В. М., Котенко А. Г. Арге Беккера // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Арге Беккера (дата звернення: 11.05.2021).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
21.03.2021

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ