Американська асоціація українознавства

AAUSwebheaderWP.jpg

Американська асоціація українознавства (АСУ) American Association for Ukrainian Studies (AAUS)

Тип організація освітня
Рік створення 1989
Штаб-квартира Кембридж, Сполучені Штати Америки
Мета діяльності Сприяння просуванню знань про Україну та популяризація українознавчих студій
Профіль діяльності освіта
Веб-сайт http://ukrainianstudies.org

Америка́нська асоціа́ція українозна́вства, АСУ (англ. American Association for Ukrainian Studes, AAUS) — неприбуткова освітня організація дослідників історії та культури України, українського народу, які працюють у США та інших країнах.

Заснована на установчій конференції, скликаній Українським науковим інститутом Гарвардського університету (8–9.12.1989, м. Кембридж, штат Массачусетс, США), як американська філія Міжнародної асоціації україністів. Є членом Асоціації з вивчення національностей, АВН (Association for the Study of Nationalities, ASN) та Асоціації слов’янських, східноєвропейських і євразійських студій, АССЄЄС (Association for Slavic, East European, and Eurasian Studies).

Мета діяльності — сприяння просуванню знань про Україну та популяризація українознавчих студій.

Асоціацією керує Виконавчий комітет, до складу якого входять президент, віце-президент, секретар-скарбник, і члени правління.

Перший президент ААУ— літературознавець І. Фізер (1925–2007), від травня 2018 — політолог О. Шевель.

Членами ААУ можуть бути вчені, студенти, практики, які проживають у США та Канаді, а також дослідники із Західної Європи.

Асоціація проводить загальні збори двічі на рік під час щорічних конференцій АССЄЄС і АВН. Члени ААУ беруть участь у всіх міжнародних конгресах україністів. Асоціація преміює найкращі україністичні монографії, статті та переклади американських авторів, видає «Вісник Американської асоціації українознавства» («The AAUS Visnyk»), що виходить двічі на рік в електронному вигляді. Інтелектуальні ресурси асоціації відкриті для ЗМІ та громадськості.

Література

  1. Гай-Нижник П. Українознавство як комплекс знань про Україну та чинник сучасної гуманітарної політики і системи національної безпеки // Гілея. 2014. Вип.86 (№ 7). С. 109–116.
  2. American Association Ukrainian Studies (офіційний сайт). URL: http://ukrainianstudies.org/

Автор ВУЕ

Редакція ВУЕ

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Редакція ВУЕ Американська асоціація українознавства // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Американська асоціація українознавства (дата звернення: 27.11.2021).


Оприлюднено


Оприлюднено:
15.04.2019

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ