Акумулятор

Літій-полімерний акумулятор, встановлений на радіокерованій моделі літака

Акумуля́тор (від лат. accumulator — збирач) — пристрій, в якому накопичується енергія або нагромаджуються числові дані.

Залежно від виду накопичувальної енергії розрізняють акумулятори: електричні, гідравлічні, теплові, інерційні.

  • Електричний акумулятор є перетворювачем хімічної енергії окиснювально-відновлювальних реакцій в електричну, що припускає багаторазове відновлення хімічних реагентів під час заряджання акумулятора. Електричний акумулятор є основним джерелом живлення мобільних технічних пристроїв (від мобільного телефона до електромобіля) і невід’ємною частиною двигунів внутрішнього згоряння транспортних засобів.
  • Гідравлічний акумулятор призначений для вирівнювання тиску та витрат рідини або газу у гідравлічних системах різного призначення. Наочним прикладом гідравлічного акумулятора є водосховище гідроелектростанції.
  • Тепловий акумулятор призначений для накопичення теплової енергії з метою стабілізації рівня споживання тепла у побуті та у технічних системах. Найпоширенішими тепловими акумуляторами є резервуари з водою, що нагріваються сонячним випромінюванням.
  • Інерційний акумулятор — це маховик, що знаходиться у обертальному русі і за рахунок гіроскопічного моменту зберігає напрям осі обертання. Інерційний акумулятор є основним елементом численного класу гіроскопічних пристроїв. Найпростішим прикладом інерційного акумулятора є дитяча дзиґа.

Акумулятор (регістр) нагромадження даних є невід’ємним складовим елементом арифметико-логічного пристрою (АЛП) будь-якого цифрового обчислювального засобу, в якому зберігаються вхідні дані (операнди) та результати обчислювальних операцій.

Відео

Як працюють електричні батареї [TED-Ed]

Література

  1. Бекман Г., Гилли П. Тепловое аккумулирование энергии / Пер. с англ. В. М.Бродянского. Москва : Мир, 1987. 272 с.
  2. Хрусталёв Д. А. Аккумуляторы. Москва : Изумруд, 2003. 224 с.
  3. Беликов С. Е. Гидроаккумуляторы и расширительные баки. Москва : Акватерм, 2014. 48 с.

Автор ВУЕ

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ