Акаунт

Ака́унт ( англ. account — банківский рахунок) — у галузі інформаційних технологій:

1) обліковий запис, який передбачає реєстрацію відвідувача веб-ресурсу для доступу до всієї інформації, що розміщена на веб-ресурсі;

2) сукупність інформації про користувача; синонім — профіль, профайл.

Акаунт створюють при реєстрації на будь-якому інтернет-ресурсі.

Історична довідка

Англійське слово account було запозичене в українській мові на позначення банківських рахунків.

Із появою інтернету цей термін поширився в галузі інформаційних технологій.

У сучасній інтернет-культурі акаунт став не тільки обовʼязковою формою реєстрації на веб-ресурсі, а й набув характеру постмодерної гри, наприклад, акаунт хлопців, що роблять постановочні фото своїх дівчат; акаунт із персонажами героїв класичних картин, що перенесені в умови сучасного міста; акаунт сумних собак, що чекають господарів біля магазинів тощо.

Характеристика

Структура

Акаунт як обліковий запис зазвичай складається з таких елементів:

Рідше для створення акаунта від користувача запитують додаткову інформацію: імʼя, прізвище, вік, інтереси, аватар або фото та ін. При цьому більшість сайтів і сервісів зобовʼязується не розголошувати персональні дані своїх користувачів — доступ до них має тільки адміністрація.

Функціональний опис

Перед отриманням акаунта відвідувач повинен ознайомитися з правилами. Далі увести дані у виділені поля, перевірити введену ним інформацію, а відтак підтвердити реєстрацію, перейшовши за наданим посиланням.

Звʼязок акаунта з адресою електронної пошти запобігає множинній реєстрації. На скриньку відвідувача, що реєструється на сайті, надходить спеціально згенерований лист із посиланням, клік по якому завершує реєстрацію. Тож звʼязок із поштою дозволяє однозначно ідентифікувати відвідувача.

Збирання додаткових даних при заведенні акаунта дає змогу застосовувати різні фільтри. Фільтр за віком обмежує доступ дітей до небажаного контенту. Фільтр за інтересами дає змогу підбирати відповідну інформацію та рекламу.

Класифікація

Класифікації акаунтів різноманітні.

Акаунти Google призначені для різних категорій користувачів і розрізняються набором доступних сервісів:

  • персональний акаунт Google;
  • акаунт G Suite — для організацій;
  • керований акаунт Google — для організацій;
  • акаунт корпоративного Google Play — для організацій.

Значення

Завівши акаунт, відвідувач отримує більше прав: може переглядати всі сторінки, дізнаватися останні новини проекту, залишати коментарі, брати участь в конкурсах тощо.

Стати учасником популярних соціальних мереж (Facebook, Twitter, Instagram) неможливо, якщо у відвідувача немає акаунта, зареєстрованого в цих інтернет-проектах.

В умовах засилля дезінформації та поширення фактчекінгових практик популярності набуває верифікація акаунтів у соціальних мережах. Йдеться про підтвердження належності акаунта відповідній особі, компанії тощо.

Додатково

Більшість фахівців не радять зазначати в своєму профілі особисту чи конфіденційну інформацію, наприклад, домашню адресу, телефони, особисті фотографії тощо. Хоч сервіси й гарантують захист таких даних, випадки несанкціонованого доступу до них трапляються.

Пароль і логін акаунта варто фіксувати у блокноті, текстовому файлі тощо. Однак якщо відвідувач їх забув, йому варто звернутися до адміністрації ресурсу. Для цього натискають на кнопку «забув логін» (або «забув пароль»), зазначають адресу електронної пошти — і за деякий час отримують необхідні дані в листі.

Література

  1. Быкова Е. В. Личный аккаунт в социальной сети как инструмент продвижения бренда региона // Труды экономического и социально-гуманитарного факультета РГГМУ : Сборник статей. Санкт-Петербург : Российский государственный гидрометеорологический университет, 2013. С. 101–104.
  2. Курбан О. В. Соціальні мережі в роботі сучасного PR-фахівця // Вісник Харківської державної академії культури. Вип. 44. 2014. С. 154–161.
  3. Струкова Л. Н. Аккаунт без тени сомнений : библиотека в социальных сетях // Библиотечное дело. 2014. № 17. С. 17–21.

Див. також

Акаунт-менеджер

Автор ВУЕ

Т. В. Ковтун

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Ковтун Т. В. Акаунт // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Акаунт (дата звернення: 3.12.2021).

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ