Адеодат I

Адеодат I.jpg

Аде́одат І (лат. Adeodatus I; також Де́одат (лат. Deodatus I) або Де́усдедіт (лат. Deusdedit); дата народження невідома, бл. 570, м. Рим, тепер Італія — 08.11.618, там само) — церковний і релігійний діяч, Папа Римський (19.10.615 – 08.11.618).

Адеодат I

(Adeodatus I)

Народження бл. 570
Місце народження Рим, Італія
Смерть 618
Місце смерті Рим, Італія
Напрями діяльності релігія, церковне управління
Традиція/школа християнство

Свідчень про його життєпис та діяльність збереглося небагато. Походив з родини священнослужителя. До обрання на Святий престол був священником, чернечого сану не мав. Користувався пошаною і любов’ю серед духовенства, особливо діаконів, за те, що просував найперше церковників, а не монахів.

Ім’я папи в перекладі з латини буквального означає «Богом даний» (Адеодат) або «Бог дав» (Деусдедіт), що зумовило існування кількох етимологічно близьких форм імені.

Відомостей про його понтифікат не збереглося, за винятком того, що в ті часи у м. Римі лютувала епідемія, стихійні лиха (землетрус, повені) і військові бунти, в результаті яких були вбиті екзарх та урядові чиновники.

Адеодату приписують запровадження особливого документу — папської булли. Праці Адеодата невідомі; приписане йому послання іспанському єпископу Гордіану має інше авторство.

Похований у базиліці Святого Петра.

Канонізований церквою, день пам’яті святого — 8 листопада.

Література

  1. Гергей Е. История папства / Пер. с венг. Москва : Республика,1996. 463 с.
  2. Maxwell-Stuart P. Chronicle of the Popes: The Reign-by-Reign Record of the Papacy from St. Peter to the Present. London : Thames & Hudson, 2006. 248 p.
  3. Richards J. The Popes and the Papacy in the Early Middle Ages. London : Routledge, 2015. 436 p.

Автор ВУЕ

Редакція_ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Адеодат I // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Адеодат I (дата звернення: 27.10.2021).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
08.11.2020

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ