Аграрне

смт. Аграрне

Агра́рне — селище міського типу, підпорядковане Київському району Сімферопольської міської ради Автономної Республіки Крим (Україна).

Аграрне

Країна Україна
Область Автономна Республіка Крим
Засновано 1981
Чисельність населення (тис.осіб) 3.8
Територія (кв.км.) 0.6

Розташоване в центральній частині Кримського півострова, на рівній степовій поверхні (на висоті до 250 м над рівнем моря) правого берегу р. Салгир, на північ від м. Сімферополя, обабіч автомобільного шосе Сімферополь — Джанкой, за 3 км від залізничної станції «Сімферополь вантажний».

Територія — 0,6 км2. Населення — 3,8 тис. осіб (2014), густота населення — 6257 осіб/км2.

Аграрне утворене 1981 на землях радгоспу «Комунар» (заснований 1933), у повоєнний час перетвореного (1956) на навчально-дослідне господарство «Комунар». 1965 до Аграрного перебазувався Кримський сільськогосподарський інститут ім. М. Калініна (від 2004 — Південний філіал «Кримський агротехнологічний університет» Національного університету біоресурсів і природокористування).

На початок 21 ст. на території Аграрного функціонують завод металоконструкцій з виробництва дощувальних машин «Фрегат»; Академія біоресурсів і природокористування (що входить до складу Кримського федерального університету ім. В. І. Вернадського РФ), кілька гуртожитків, Палац студентів зі студіями (хоровою, театральною і танцювальною) та духовим оркестром; Молодіжненська загальноосвітня школа I–III ступенів № 1, відділення банку, парк відпочинку, де встановлена стела співвітчизникам, загиблим у роки Другої світової війни при визволенні Криму. На східній околиці Аграрного розташований футбольний стадіон «КТ Спорт-Арена» (місткість — 3 250 глядачів), побудований 2003 як домашня арена українського футбольного клубу першої ліги (2005–2014) «Кримтеплиця», утвореного (1999) в сусідньому смт Молодіжне.

Література

  • Светличный В. И. Три времени полувека. Страницы истории Симферопольского района // Ленинец. 1983. № 27.

Автор ВУЕ

А. С. Івченко


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Аграрне // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Аграрне (дата звернення: 16.10.2021).

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ