Авіньйона і Воклюза університет

Авіньйона і Воклюза університет

Авіньйо́на і Воклю́за університе́т (фр. Université d’Avignon et des Pays de Vaucluse) — державний навчальний і науково-дослідницький заклад, розташований у м. Авіньйоні (департамент Воклюз, регіон Прованс — Альпи — Лазуровий берег, Франція).

Університет у м. Авіньйоні заснували 1303 папа римський Боніфацій VІІІ і король Сицилії, граф Прованський Карл ІІ, об’єднавши для цього кілька шкіл. В університеті було чотири факультети. Під час Великої французької революції університет було ліквідовано декретом від 15.09.1793. 1963 в Авіньйоні було утворено Центр вищої літературної освіти, 1967 його перетворено на Літературний університетський колеж, а 1972 утворено Університетський центр. Сучасний Авіньйона і Воклюза університет було утворено декретом від 17.07.1984; тоді він мав у складі три факультети (літератури і гуманітарних наук; точних і природничих наук; прикладних наук і мов), навчалося 2 тис. студентів. Розвиток університету продовжився з утворенням Університетського інституту технології (1990), факультету юридичних, політичних і економічних наук (1991), Інституту інформаційних технологій (1992). 1997 університет переїхав у приміщення архітектурної пам’ятки 18 ст. — колишньої лікарні Святої Марти, розташованої у центрі міста. 2006 відкрито два нових приміщення: спортивний комплекс у центрі міста і «Полюс аграрних наук» у кампусі Агропарку.

Сучасний університет — взірець поєднання функціональності та естетизму, традицій і сучасності. У складі університету 4 факультети: мистецтв, літератури і мов; права, економіки, управління; гуманітарних і соціальних наук; технології та здоров’я; навчальний і дослідницький центр з інформатики, університетський інститут технології, підрозділ освіти, досліджень і працевлаштування; 17 лабораторій, 2 школи докторату, 3 бібліотеки. Університет має книжкове видавництво, видає журнал «Культура і музеї» («Culture et Musées»; з 1992). На 2009–2010 рік в університеті навчалося 7125 студентів, працювало 357 викладачів-дослідників, 300 співробітників (інженерів, адміністративних працівників, робітників), а також працівники бібліотек. Загальна площа університету — 69 061 м². Очолює університет президент, якого обирає на 4 роки адміністративна рада. Керівництво також здійснюють 3 віце-президенти, яких обирають адміністративна рада, наукова рада і рада з навчання і університетського життя, і два делеговані віце-президенти (один — з міжнародних зв’язків, другий — делегований студентами). Університет зобов’язаний бути світським, незалежним, давати об’єктивні знання, поважати різноманіття думок, домагатися зниження соціального і культурного нерівноправ’я. При університеті є фундація, що підтримує інноваційні дослідження у галузях культури, національного надбання, сільськогосподарських наук, цифрових технологій. В університеті навчаються зарубіжні студенти і працюють зарубіжні дослідники. Серед колишніх студентів університету в м. Авіньйоні — М. Нострадамус.

Література

  1. Marchand J. L’Université d’Avignon aux XVIIe et XVIII siècles. Paris, 1900.
  2. L’Université d’Avignon.Naissance et Renaissance. 1303–2003. Arles , 2003.

Автор ВУЕ

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ