Авессалом

Авессало́м (івр. אבשלום‎, Авшало́м — батько миру, спокою; грец. Αβεσσαλώμ) — біблійний персонаж, третій син царя Давида, його улюбленець. Відомий своєю вродою, зокрема, мав легендарне довге волосся. За безчестя сестри наказав слугам убити єдинокровного брата Амнона, за що тривалий час жив у вигнанні, знайшовши притулок у Сирії, в діда по материнській лінії. Досягнув примирення з батьком і повернувся до Єрусалима. Проте, зловживаючи його добротою, намагався народним повстанням захопити царський трон. Авессалом програв Давидовим військам вирішальний бій і, втікаючи, повиснув на дубі, заплутавшись волоссям. Там і був убитий Йоавом, хоча Давид наказав своєму воєначальнику берегти життя Авессалома. Давид тужив і проголосив відомі слова жалоби.

Література

  1. 2 Сам. 3:3.
  2. 2 Сам. 18:1; 19:1.
  3. Горохов А.А. Особенности социально-политической структуры и внутриполитической жизни в Древнем Израиле в период правления Давида и Соломона (1010–931 гг. до н.э.) // Восток (Oriens). 2014. № 3. С. 20-27.


Автор ВУЕ

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Харьковщенко Є. А. Авессалом // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Авессалом (дата звернення: 6.07.2020).

Покликання на статтю

Опитування читачів ВУЕОпитування читачів ВУЕ