Авансцена

Авансце́на (фр. avant-scène, букв. — перед сценою, від фр. avant — перед і лат. scaena, грец. σκηνή — підмостки) — багатозначний термін:

1) У мистецтвознавстві — передня частина сцени між завісою і рампою. Форми використання авансцени зумовлюються характером п’єси і творчим методом театру. Існувала в перших театральних будівлях в Україні з початку 19 ст. Використовувалася для інтермедій, монологів у драматичних театрах, а також в оперних і балетних виставах. До кінця 19 ст. належать пошуки нового планування сцени з великим просценіумом, який використовували в різних варіантах залежно від характеру п’єси і творчого методу театру. Іноді на авансцену виносять основну дію вистави.

2) Переносно — передові позиції, центральна частина події, явища, провідна роль когось у чомусь.

Література

  1. Тимофієнко В. І. Архітектура і монументальне мистецтво. Київ : Видавництво Інституту проблем сучасного мистецтва, 2002. 472 с.
  2. Плоский В. О., Гетун Г. В., Віроцький В. Д. Архітектура будівель та споруд : в 4 кн. Кам'янець-Подільський : Рута, 2016. Кн. 3: Історія архітектури і будівництва. 814 с.

Автор ВУЕ

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Редакція ВУЕ Авансцена // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Авансцена (дата звернення: 20.10.2021).

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ