Ааронове священство


Ааро́нове свяще́нство

Ааро́нове свяще́нство — нижчий рівень священства у мормонізмі (Церкві Ісуса Христа Святих останніх днів). Свою назву веде від імені біблійного персонажа Аарона. Це підготовче священство для молоді, що складається з нижчих чинів: диякона (12–14), вчителя (14–16) та священика (16–18 років).

На відміну від вищого Мелхіседекова священства (з 18 років), Ааронове священство — це своєрідний духовний тренінг мормонів у євангельському дусі перед дорослим життям, який формує релігійний і церковний досвід. Молодь готується до виконання певної місії та служіння. За віровченням Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів, саме це священство містить ключі служіння янголів, євангелії каяття та хрещення, даровані у 1829 Іоанном Хрестителем засновникам мормонізму Дж. Сміту та О. Каудері.

Література

  1. Девина И. В. Мормоны : философия, религия, культура : Науч.-аналит. обзор. Москва : ИНИОН, 1994. 43 с.
  2. Антоненко С. Г. Мормоны в России. Путь длиной в столетие: опыт историко-культурного исследования. Москва : Родина, 2007. 304 с.
  3. Колодний А. М. Церква Ісуса Христа Святих останніх днів: Церква мормонів у світі і Україні. Київ : УАР, 2010. 119 с.

Автор ВУЕ


Покликання на цю статтю:

Филипович Л. О. Ааронове священство // Велика українська енциклопедія. URL: http://vue.gov.ua/Ааронове священство (дата звернення: 22.02.2019).