Байпас

Байпас в системі водопостачання
Схема підключення байпаса в електротехніці

Байпа́с (англ. bypass — обхід) — багатозначний термін.

1) Байпас (техніка) — обвідний трубопровід, за потреби доповнений регулювальними пристроями; призначений для перепуску транспортованого середовища (рідини, газу, пульпи тощо) повз основний трубопровід і для повернення потоку в мережу наприкінці ділянки без припинення подачі потоку.

Наприклад, такий обхідний пристрій у системі опалення забезпечує відключення потоку теплоносія в окремих батареях, не перешкоджаючи циркуляції у системі.

2) Байпас (електротехніка) — функція електричного пристрою, яка у разі виникнення аварійної ситуації робить можливою комутацію електропостачання чи сигналу безпосередньо зі входу на вихід поза функціональними блоками.

За принципом роботи буває електронним (автоматичним) і механічним (ручним).

Байпаси використовують у стабілізаторах напруги, джерелах безперебійного живлення, перетворювачах частоти, пристроях плавного пуску двигунів.

Література

  1. Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / За ред. В. С. Білецького. Донецьк : Східний видавничий дім, 2004–2013.
  2. Співак В. М., Гуржий А. М., Нельга А. Т. та ін. Загальна електротехніка і основи електроніки. Київ : Київський політехнічний інститут, 2020. 266 с.

Автор ВУЕ

Редакція_ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Редакція ВУЕ Байпас // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Байпас (дата звернення: 17.01.2022).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
07.05.2021

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ