Атлантроп

Атлантро́п (Atlanthropus mauritanicus — підвид людини прямоходячої, або випрямленої (Homo erectus), що жила в Північній Африці 0,7 млн років тому. За анатомічними ознаками атлантроп дуже близький до пітекантропа. Деякі дослідники вважають його окремим видом (Pithecanthropus mauritanicus) роду пітекантропів.

Фрагменти черепа, за якими вдалося реконструювати зовнішній вигляд атлантропа, знайдено в 1950-х. Розміри атлантропа, як і інших географічних форм ‘’’Homo erectus’’’, невеликі: висота — до 140 см, маса — до 50 кг. Разом із залишками скелета знайдено кам’яні знаряддя праці, що належать до ашельської культури палеоліту (див. Ашельський період раннього палеоліту).

Література

  1. The Primate Fossil Record / Ed. by W. C. Hartwig. Cambridge : Cambridge University Press, 2008. 548 p.
  2. Wiley-Blackwell Encyclopedia of Human Evolution / Ed. by B. Wood. Chichester : Blackwell Publishing, 2013. P. 54.
  3. Колос М. Періодизація та хронологія палеоліту Наддністрянщини: трактування О. Черниша // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Історія. 2015. Вип. 2. Ч. 1. С. 3–11.

Автор ВУЕ

С. В. Межжерін


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Межжерін С. В. Атлантроп // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Атлантроп (дата звернення: 23.01.2021).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
11.01.2021

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ