Архівосховище

Архівосховище.jpg

Архівосхо́вище — спеціально відведене та обладнане приміщення, призначене для зберігання архівних документів, яке є одним з основних приміщень архіву.

Вимоги до розташування, обладнання та режимів зберігання в архівосховищі визначені галузевими нормативними документами та спрямовані на створення оптимальних умов для забезпечення збереженості архівних документів із різними носіями інформації, запобігання їх викраденню, фізичному знищенню, ушкодженням різного характеру, спричиненим дією і природних деструктивних чинників, і наслідками надзвичайних ситуацій.

Для цього архівосховище оснащується охоронною та пожежною сигналізацією, системами кондиціювання і вентиляції повітря, що автоматично відключаються в разі небезпеки, засобами пожежогасіння. Усередині створюють спеціальний світловий, температурно-вологісний, санітарно-гігієнічний режими, що постійно контролюються. Обладнання архівосховища та засоби зберігання виготовляються з матеріалів, які не створюють додаткової небезпеки для збереженості документів. Електротехнічне обладнання архівосховища має відповідати умовам підвищеної безпеки.

Встановлюється спеціальний режим доступу. В архівосховищі забороняється прокладати транзитом труби водопостачання й каналізації, технологічне чи побутове відведення води, використовувати несправні опалювальні системи й вентиляційні установки, проводити будь-які внутрішньобудівельні чи ремонтні роботи, вчиняти інші дії, що порушують режим зберігання та можуть створити небезпеку для збереженості архівних документів.

Література

  1. Українська архівна енциклопедія / Ред. кол.: І. Б. Матяш, І. Н. Войцехівська, Л. А. Дубровіна та ін. Київ : Горобець, 2008. С. 159–160.
  2. Правила роботи архівних установ України / Упоряд.: Л. А. Кисельова, Ю. А. Прилепішева, Т. П. Прись та ін. Київ : [б. в.], 2013. С. 69–73.
  3. Борко Т. М., Тупакова І. Д. Проблеми збереження архівних документів у системі державних архівів України // Гілея. 2019. Вип. 141 (1). С. 12–16.

Автор ВУЕ

В. А. Андрієвська


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Андрієвська В. А. Архівосховище // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Архівосховище (дата звернення: 24.01.2021).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
05.01.2021

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ