Акант (Acanthus)

Акант (лат. Acanthus mollis)

Ака́нт, акантус (Acanthus) — типовий рід рослин родини акантових.

Таксономічна структура та географічне поширення

Містить близько 30 видів рослин тропічних і субтропічних регіонів Старого Світу, найбільше видів аканта зростає в Середземномор’ї та Азії.

Характеристика

Багаторічні трави та напівчагарники 40–200 см заввишки. Листки колючі, надрізані або розсічені, утворюють міцні прикореневі розетки. Квітки білі або пурпурові, мають колючозубчасті приквітки, зібрані у великі волоті або колосоподібні суцвіття. Деякі види, наприклад, акант колючий (Acanthus spinosus) та акант м’який (Acanthus mollis), вирощують як декоративні рослини.

Додатково

Acanthus (PSF).jpg

Листок аканта використовується у візерунку архітектурного орнаменту, який також має назву акант (на капітелях колон, в орнаментації карнизів і фризів). Листок аканта широко використовують у геральдиці. За античності колючий і шипуватий листок аканта слугував символом подолання життєвих випробувань. У Середземномор’ї він символізував життя, безсмертя і витончене мистецтво.

Література

  1. Сааков С. Г. Оранжерейные и комнатные растения и уход за ними. Ленинград : Наука, 1985. 621 с.
  2. Awan A. J., Aslam M. S. Family Acanthaceae and genus Aphelandra: Ethno­pharmacological and phytochemical review // International Journal of Pharmacy and Pharmaceutical Science. 2014. Vol. 6, November. P. 44–55.

Автор ВУЕ

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ