Айзекс, Бун Шеріл

Айзекс, Бун Шеріл 

А́йзекс, Бун Ше́ріл (англ. Isaacs, Boone Cheryl, 1949, м. Спрингфілд, шт. Массачусетс, США) — фахівець з маркетингу і зв’язків із громадськістю в кіногалузі.

Айзекс, Бун Шеріл

(Isaacs, Boone Cheryl)

Народження 1949
Місце народження Спрингфілд, Массачусетс, США
Alma mater Віттьєр коледж, Віттьєр
Напрями діяльності маркетинг, реклама, зв’язки з громадськістю

Життєпис

З багатодітної родини службовця.

Закінчила 1971 приватний університет «Віттьєр коледж» (м. Віттьєр, шт. Каліфорнія) за спеціальністю «політолог».

Від 1977 працювала в рекламних агенціях голлівудських компаній: «Columbia Pictures», «Paramount Pictures», «New Line Cinema» (в останній — президент її рекламного департаменту в 1997–1999) та ін.

Засновник власної рекламної компанії «CBI Enterprises». Здійснювала рекламне забезпечення фільмів: «Близькі контакти третього виду» С. Спілберга (1977), «Хоробре серце» М. Гібсона (1995), «Король говорить!» Т. Хупера» (2010) тощо.

У 2013–2017 — президент Американської академії кінематографічних мистецтв і наук. Стала першою афроамериканкою — президентом академії і третьою жінкою — президентом за всю історію існування академії. Переобиралася на цю посаду тричі. Прихильниця реорганізації академії. Б. Айзекс спрямовувала зусилля на оновлення складу академії, поповнення її молодими фахівцями кіногалузі з різних верств населення. Виступила за расове й етнічне різноманіття установи, за зміни в правилах номінації на премію «Оскар» тощо. Підтримала ідею створення Музею Американської кіноакадемії в Лос-Анджелесі.

Знялася в 6 фільмах у невеликих ролях-камео («Оскар. Історія Голлівуду», 2014 та ін.).

Література

  1. Sperling N. Cheryl Boone Isaacs is ready for the spotlight // Los Angeles Times. 2013. 1 August.
  2. Hyowon Lee. Busan: Cheryl Boone Isaacs on the Rise of Asian Cinema and Promoting Diversity in the Academy // The Hollywood Reporter. 2015. 6 October.

Автор ВУЕ

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ