Аеронавтика

Аерона́втика (від аеро… і грец. ναυτική (εέχνη) — мистецтво мореплавства, судноводіння) — теорія і практика керованого або некерованого літання на апаратах, легших за повітря (див. Повітроплавання). Такими апаратами є повітряні кулі, аеростати, дирижаблі. В англомовній літературі аеронавтика використовується як поняття, що охоплює авіацію і повітроплавання. Це знайшло відображення в назві створеної 01.10.1958 урядової організації США — Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (National Aeronauticas and Space Administration), НАСА (NASA). Основні цілі НАСА: проведення наукових досліджень Землі та космічного простору; розробка та технічне вдосконалення літаків і космічних літальних апаратів; вивчення потенційних вигод розвитку аеронавтики і космонавтики та використання їх досягнень в мирних цілях.

Література

  1. A Short History of Unmanned Aerial Vehicles. Mar 4, 2009. URL : http://www.draganfly.com/blog/a-short-history-of-unmanned-aerial-vehicles-uavs/
  2. Харук А. І. Нарис історії авіаційної промисловості України (1910–1980-ті рр.). Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2010. 304 c.

Автор ВУЕ

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ