Ад інтерім

Ад інтерім

Ад і́нтерім (лат. ad interim — тим часом, поки що, тимчасово), пар інтерім (лат. par interim) — вказівка на тимчасовий характер заміщення певної посади на дипломатичній службі особою, уповноваженою здійснювати необхідні дипломатичні акти чи підписувати відповідні документи, супроводжуючи це позначкою «а. і.» або «р. і».

На відміну від повірених у справах, призначення яких має постійний характер і які належать до третього класу глав дипломатичних представництв (chargéd’affaires), тимчасові повірені у справах (chargéd’affaires ad interim) не становлять якогось особливого класу глав дипломатичних представництв, лише тимчасово заступають їх у тих випадках, коли глава представництва не може виконувати своїх функцій (хвороба, відпустка, тимчасове відбуття з країни, перебування на виклик свого уряду «для консультацій» та ін.). Як правило, ці функції покладаються на одного з радників посольства чи місії. Прізвище останнього повідомляється міністерству закордонних справ країни перебування у порядку нотифікації.

Література

  1. Українська дипломатична енциклопедія : у 5 т. / За заг. ред. проф. Д. В. Табачника. Харків : Фоліо, 2013. Т. 1: А — Ґ. 526 с.
  2. Подворна О. Г. Дипломатичний протокол та етикет. Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2014. 236 с.

Автор ВУЕ

К. К. Сандровський

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Сандровський К. К. Ад інтерім // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Ад інтерім (дата звернення: 2.06.2020).

Покликання на статтю

Опитування читачів ВУЕОпитування читачів ВУЕ