Адель

Адель

Аде́ль (англ. Adele; справжнє повне прізвище та ім’я — Едкінс, Адель Лорі Блу (англ. Adkins, Adele Laurie Blue); 05.05.1988, м. Лондон, Велика Британія) — співачка, композитор, автор і виконавиця пісень (джаз, соул, блюз).

Адель

(Adele)

Псевдоніми Адель
Народження 1988
Місце народження Лондон, Велика Британія
Alma mater Лондонська школа виконавчого мистецтва і технологій, Лондон
Напрями діяльності музичне мистецтво

Життєпис

Адель зростала з матір’ю, батько залишив сім’ю, коли дівчинці виповнилося 2 роки. 1997 родина переїхала до м. Брайтона (південне узбережжя Англії), а вже за два роки повернулася до Лондона. Спочатку Адель з матір’ю жили у районі Лондона Брікстоні, а згодом у районі Вест Норвуд, якому 16-річна Адель присвятила свою пісню «Hometown Glory» («Слава рідного міста»). У травні 2006 Адель закінчила Лондонську школу виконавчого мистецтва й технологій у районі Лондона Кройдоні. Після випуску підписала контракт із фірмою звукозапису XL Recordings.

Творчість

2007 Адель отримала нагороду Brit Awards у категорії «Вибір критиків».

2008 здобула нагороду BBC Sound. Цього ж року Адель випустила свій дебютний альбом «19», який сім разів став платиновим у Великій Британії і двічі — у США. На 51-й церемонії вручення щорічної премії «Ґреммі» (2009) Адель отримала нагороди Best New Artist (кращий новий артист) та Best Female Pop Vocal Performance (краще жіноче вокальне поп-виконання).

2011 Адель випустила свій другий студійний альбом «21», який перевершив успіх її дебютного альбому.

2012 одержала 6 «Ґреммі» (серед них — «Альбом року»), 2 нагороди Brit Awards і 3 Music Awards. Альбом «21» 16 разів був платиновим у Великій Британії і посідав 4-те місце як кращий за продажем альбом усіх часів у цій країні. У США альбом став діамантовим (посідав 1-ше місце більше разів, ніж будь-який інший альбом від 1985). Загалом альбом «21» був проданий у кількості 30 млн копій по всьому світу, його успіх зафіксовано у Книзі рекордів Гіннеса.

2011–2012 американський музичний журнал «Біллборд» назвав Адель артисткою року, а журнал «Тайм» — однією з найвпливовіших осіб у світі.

2013 Адель отримала «Оскар», «Ґреммі» і «Золотий глобус» за пісню «Skyfall», яку написала для художнього фільму про Дж. Бонда.

У листопаді 2015 Адель випустила свій третій студійний альбом — «25». Його перший сингл «Hello» дебютував під номером один у багатьох країнах світу, включно з Великою Британією та США, і став першим за кількістю продажів. Альбом «25» лише у Великій Британії за перші 10 днів з моменту випуску був розпроданий тиражем понад 1 млн цифрових копій. Загалом станом на лютий 2016 світовий тираж «25» перевищив 18 млн копій і одержав нагороду в категорії «Британський альбом року».

Станом на початок 2016 Адель отримала понад 90 нагород у понад 180 номінаціях. 2016 Адель перемогла у трьох номінаціях Brit Awards, а також отримала спеціальну нагороду за світовий успіх.

Автор ВУЕ

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ