Адамс, Артур

А́дамс, А́ртур (англ. Adams, Arthur; 1820, м. Госпорт, Велика Британія — 1878, м. Госпорт, Гемпшир, Велика Британія) — лікар і натураліст, укладач довідника зі систематики тварин.

Адамс, Артур

(Adams, Arthur)

Народження 1820
Місце народження Госпорт, Гемпшир, Велика Британія
Смерть 1878
Місце смерті Госпорт, Гемпшир, Велика Британія
Напрями діяльності біологія, зоологія, медицина

Життєпис

Походив з родини архітектора, освіту здобув у Королівському військово-морському училищі; працював хірургом у Британському Королівському флоті під командуванням капітана Е. Белчера; досліджував Індонезію.

На посаді лікаря брав участь у Другій опіумній війні (англо-франко-китайська війна 1856–1860).

Адамс був плідним малакологом і талановитим художником, описав і замалював сотні нових видів молюсків.

Співпрацював зі своїм братом Г. Адамсом. Разом вони опублікували (1853–1858) тритомну монографію «Роди сучасних молюсків, впорядковані відповідно до їхньої організації», яка містила список усіх відомих на той час видів молюсків та оригінальні описи багатьох нових видів. У монографії започатковано новий напрям у класифікації молюсків, який ґрунтувався на працях Ж. Б. Ламарка. Крім молюсків у книзі описано плечоногих і покривників. Автор книжки «Подорож натураліста в Японії і Маньчжурії» (1870).

Праці

Література

  1. Adams Arthur // The History of the Collections Contained in the Natural History Departments of the British Museum. London : WILLIAM CLOWES AND SONS, 1904.

Автор ВУЕ

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ