Агрегатор новин

Агрега́тор нови́н — багатозначний термін:

1) Мережевий ресурс або система, що в автоматичному режимі збирає, структурує і виділяє найважливіші новини, підключаючись до інформаційних стрічок різних інформаційних агентств, електронних видань, сайтів традиційних ЗМІ. Наприклад: Ukr.net, Google News, Mail.ru.

2) Комп’ютерна програма або веб-сервіс (веб-агрегатор), призначені для того, щоб відбирати та оновлювати в автоматичному режимі для індивідуального користувача повідомлення (заголовки новин, блогів або подкастів) із джерел, що експортуються у форматах RSS (Rich Site Summary), Atom тощо.

Агрегатор новин надає можливість:

а) сортувати повідомлення за тематичними категоріями («Бізнес», «Спорт», «Технології», «Розваги» та ін.) або регіональним критерієм і формувати власну стрічку новин із джерел, які синхронізовані з агрегатором новин;

б) сортувати вибрані категорії і видання в «ручному» режимі: найцікавішим для користувача новинним ресурсам самостійно задати пріоритет — і новини цього ресурсу будуть подаватися найпершими у стрічці;

в) додавати власні джерела новин.

Найсуттєвіші переваги агрегатора новин: економія часу (не потрібно щоденно відвідувати сайти в пошуках нових матеріалів); поінформованість при економії трафіку (RSS-стрічка зазвичай містить лише найважливішу інформацію); відсутність спаму; анонімність одержувача.

Автор ВУЕ

Редакція ВУЕ

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Редакція ВУЕ Агрегатор новин // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Агрегатор новин (дата звернення: 15.06.2021).

Увага! Опитування на честь 30-ліття незалежності