Авіаційний ракетний комплекс перехоплення

Авіаці́йний раке́тний ко́мплекс перехо́плення (АРКП) — сукупність повітряних і наземних засобів, які використовують для знищення в повітрі пілотованих і безпілотних літальних апаратів противника.

Комплекс включає:

  • всепогодний пілотований винищувач-перехоплювач;
  • пускову установку;
  • гармати й керовані ракети класу «повітря — повітря»;
  • бортові та наземні засоби для пошуку й перехоплення повітряних цілей, прицілювання, наведення та управління зброєю.

АРКП застосовують у військах протиповітряної оборони для ураження повітряних цілей на значних відстанях від об’єктів, які обороняють. Винищувачі-перехоплювачі АРКП діють поодиноко або групами, можуть самостійно здійснювати пошук, перехоплення й знищення повітряних (наземних, надводних) цілей без зв’язку з наземними пунктами, а також вильоти на перехоплення з положення чергування на аеродромі чи у повітрі.

Література

  1. Дроговоз И. Г. Воздушный щит Страны Советов. Москва : АСТ; Минск : Харвест, 2002. 542 с.
  2. Сокаль І. І. Історія військ протиповітряної оборони України. Київ : Науково-дослідний центр гуманітарних проблем Збройних Сил України, 2004. 122 с.
  3. Копейко В. И. Зодчие ракетных комплексов. Хроники об искусстве строить ракеты. Днепропетровск : Арт-Пресс, 2014. 337 с.

Автор ВУЕ

А. Г. Салій

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Салій А. Г. Авіаційний ракетний комплекс перехоплення // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Авіаційний ракетний комплекс перехоплення (дата звернення: 28.10.2021).


Оприлюднено


Оприлюднено:
15.04.2019

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ