Авіаторське

Авіа́торське

Авіаторське

Країна Україна
Область Дніпропетровська область
Чисельність населення (тис.осіб) 2.4
Територія (кв.км.) 3.8

Авіа́торське — селище міського типу, підпорядковане Дніпровській міськраді Дніпропетровської області України, розташоване за 3 км на захід від правого берега р. Дніпро, за 3 км на південний схід від м. Дніпро і за 2,5 км на захід від с. Старі Кодаки в межах рівної ділянки Придніпровської височини (на висоті близько 145 м).

Територія — 3,8 км2, населення — 2,4 тис. осіб (за оцінкою 2016), густота населення — 637 осіб/км2.

Статус селища міського типу має з 05.02.2004. Із 1970-х поселення було підпорядкованим м. Дніпропетровську (тепер м. Дніпро) радянським військовим містечком № 45 (у побуті «Аеродром» або «Аеропорт»), де на бойовому чергуванні перебували військові літаки МіГ-25, що захищали найважливіший економічний район УРСР — Придніпров’я. Згодом містечко як селище Авіаторське передали цивільній владі (середина 1990-х), підпорядкувавши його спочатку Новоолександрівській сільраді Дніпропетровського району, а з 2009 — Дніпропетровській міськраді. На східній околиці Авіаторського розташований міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ».

Автор ВУЕ

А. С. Івченко


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Івченко А. С. Авіаторське // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Авіаторське (дата звернення: 20.10.2021).

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ