Авіакомпанія


Авіакомпа́нія, авіаційна компанія — підприємство, яке надає послуги щодо повітряних перевезень пасажирів і вантажів.

Для виконання цієї функції авіакомпанія має парк літаків та інфраструктуру, що забезпечує їхній необхідний технічний стан. Ця інфраструктура сконцентрована в базовому аеропорту авіакомпанії.

Для забезпечення міжнародного співробітництва в галузі повітряних перевезень створено Міжнародну асоціацію повітряного транспорту ІАТА (англ. International Air Transport Association), яка на початок 2018 об’єднувала 269 авіакомпаній світу, поміж яких дві українські - Міжнародні авіалінії України та Дніпроавіа. Асоціація є координатором і представником інтересів авіатранспортної галузі в таких областях: безпека польотів, тарифна політика, технічне обслуговування, авіаційна безпека, розроблення міжнародних стандартів тощо. Найважливішим напрямком діяльності ІАТА є організація взаєморозрахунків між авіакомпанією й аеропортами, що ґрунтується на системі продажу перевезень на нейтральних бланках авіаквитків.

Література

  1. Ильина Е. Н. Менеджмент транспортных услуг: индустрия авиаперевозок. Москва : СовСпорт, 2005. 174 с.
  2. Дудник І. М., Борисюк О. А. Регіональна авіатранспортна система як форма територіальної організації авіаційного транспорту // Економічна та соціальна географія. 2012. Вип. 62. С. 147–155.
  3. Логістичні концепції розвитку аеропортів:монографія / За наук. ред. М. Ю.Григорак та Л. В.Савченко. Київ : Сік Груп Україна, 2017. 384 с.

Автор ВУЕ