Авіагоризонт

Авіагоризо́нт

Авіагоризо́нт — бортовий гіроскопічний прилад, що використовують в авіації для визначення та індикації поздовжнього (тангажа) і поперечного (крену) кутів нахилу літального апарату, тобто кутів його орієнтації відносно істинної вертикалі.

Авіагоризонт найчастіше використовують льотчики для керування й стабілізування літального апарату в повітрі за відсутності видимості земної поверхні. Носієм інформації щодо істинної вертикалі в сучасних літаках є гіровертикаль — гіроскопічний прилад, що розташований поблизу центра мас літака і перебуває в обертальному русі зі стабільною швидкістю обертання. Завдяки гіроскопічному ефекту він зберігає напрямок осі обертання, який збігається з напрямом осі тяжіння.

Література

  1. Аппаратура измерения курса и вертикали на воздушных судах гражданской авиации / Под ред. П. А. Иванова. Москва : Машиностроение, 1989. 340 с.
  2. Коваленко П. А. Пилоту о работе с авиагоризонтами. Москва : Транспорт, 1989. 80 с.
  3. Авиационные приборы, информационно-измерительные системы и комплексы / Под ред. В .Г. Воробьёва. Москва : Транспорт, 1992. 399 с.
  4. Механіка гіроскопічних систем : наук.-техн. зб. / МОН України, НТУУ «КПІ». Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, Вид-во "Політехніка", 1999–2014, 2016, 2017.

Автор ВУЕ

Посилання на статтю