Автопавільйон


Автопавільйо́н (від авто... і фр. рavillon — альтанка, з лат. papilio — намет) — споруда на зупинці громадського транспорту для короткочасного перебування пасажирів.

Автопавільйон є необхідним елементом дорожньої інфраструктури.

Автопавільйони поділяють на два типи:

  • закриті;
  • відкриті.

Для автопавільйону на міжміських трасах використовують переважно важкі конструкції закритого типу, які забезпечують ліпший захист від несприятливих погодних умов та випадкового наїзду автотранспортних засобів. У межах населених пунктів установлюють автопавільйони відкритого типу, в яких використовують полегшені каркасні конструкції з металевих і залізобетонних елементів, полікарбонату, загартованого скла тощо. Автопавільйони встановлюють на зупинкових майданчиках з твердим покриттям; відстань від ближньої грані автопавільйону до кромки зупинкового майданчика має становити не менше трьох метрів.

Автопавільйони обладнують лавами для сидіння, сміттєвими урнами, освітлювальними приладами. Під час розроблення та встановлення автопавільйону зважають на архітектурні та ландшафтні особливості місцевості.

На найважливіших туристських маршрутах, на дорогах у зонах масового відпочинку, курортних і заповідних зонах, на під’їздах до міст, біля історичних місць тощо автопавільйони часто будують за індивідуальними проектами, розробленими з урахуванням місцевих умов, традицій народної архітектури та стильової єдності певної ділянки дороги.

Джерела

  • Про автомобільний транспорт : Закон України № 2344-III вiд 05.04.2001 // Відомості Верховної Ради України. 2001. № 22. Ст.105
  • Технічні правила ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування України П-Г.1-218-113:2009. Київ, Харків, 2009. 88 с.
  • ДБН В 2.3-4:2015. Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво. Київ : Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, 2015. 104 с.

Література

  1. Банько В. Г. Туристська логістика. Київ : Дакор; КНТ, 2008. 204 с.
  2. Смирнов І. Г. Логістика туризму. Київ : Знання, 2009. 444 с.

Автор ВУЕ