Автовакцина


Автовакци́на (від авто... і вакцина), аутовакцина — препарат бактеріального походження, виготовлений з мікроорганізмів, виділених від хворого, для лікування якого автовакцина призначена.

Види автовакцин

Корпускулярні автовакцини — суспензія бактеріальних клітин, вирощених на твердих або рідких поживних середовищах.

Комплексна автовакцина — містить мікробні клітини та продукти їхнього метаболізму, що вирощені на твердих поживних середовищах, укритих целофановими мембранами або в целофанових мішечках.

Бактеріальна суспензія для перорального застосування — готують із мікроорганізмів травного тракту для лікування інфекційно-алергічних захворювань кишечника, коли ін’єкції не дозволено.

Жива автовакцина виготовляють зі штамів кишкової палички, виділених із калу хворих на дисбактеріоз.

Література

  1. Фармацевтична енциклопедія / За ред В. П. Черних ; Національний фармацевтичний університет України. 2-ге вид., переробл. і доповн. Київ : МОРІОН, 2010. 1632 с.
  2. Енциклопедичний тлумачний словник фармацевтичних термінів : українсько-латинсько-російсько-англійський / За ред. В. П. Черних. Вінниця : Нова Книга, 2014. 824 с.

Автор ВУЕ

П. І. Червяк

Покликання на цю статтю:
Червяк П. І. Автовакцина // Велика українська енциклопедія. URL: http://vue.gov.ua/Автовакцина (дата звернення: 17.06.2019).