Австрійський культурний форум

Австрі́йський культу́рний фо́рум (нім. Österreichisches Kulturforum) — платформа міжнародної наукової співпраці та культурної діяльності Австрії за кордоном. Австрійський культурний форум презентує Австрію у світі, забезпечує культурний обмін, взаємовигідні контакти. Культурна діяльність — одна з трьох засад зовнішньої політики Австрії (решта дві — політична та економічна діяльність).

Австрійський культурний форум підпорядковується Федеральному міністерству європейських та міжнародних справ.

Перший Австрійський культурний форум був відкритий у м. Римі в 1935, в Україні — 1994. Міжнародна мережа Австрійського культурного форуму нараховує 30 місцевих форумів, серед них — взаємопов’язані інституції Австрійського культурного форуму у м. Києві й Австрійсько-український центр співробітництва в галузі науки і культури у м. Львові (водночас є відділом Посольства Австрійської Республіки з питань науки і культури).

Австрійський культурний форум відомий як організатор Австрійських бібліотек. Проект «Австрійські бібліотеки за кордоном» виник наприкінці 1980-х з ініціативи Федерального міністерства європейських та закордонних справ Австрії. Австрійський культурний форум засновує бібліотеки в країнах Центральної та Південно-Східної Європи насамперед в університетських містах. В Україні такі бібліотеки діють у Києві, Львові, Дрогобичі, Чернівцях, Харкові. Фонди Австрійських бібліотек формуються шляхом замовлення літератури через Федеральне міністерство європейських та закордонних справ Австрії, також видання дарують різні установи і приватні особи з Австрії та України.

Австрійський культурний форум працює над розвитком австрійсько-українських контактів в галузях освіти, науки, мистецтва. В Одесі розташований офіс Уповноваженого з питань освіти, що підпорядковується Федеральному міністерству з питань освіти, мистецтва та культури й австрійському координаційному центру у сфері освіти, науки і культури «Культурконтакт». Офіс підтримує реформування освіти в Україні, зокрема в галузях туризму та менеджменту шкіл. Австрійський культурний форум запрошує до України з лекціями австрійських викладачів, надає організаційну, структурну і фінансову підтримку в організації та проведенні концертів, доповідей, демонстрацій кінострічок, театральних вистав, авторських читань, наукових конференцій, виставок і семінарів. Основну увагу приділяє сучасному мистецтву. Австрійський культурний форум фокусується на особливих потребах місцевих споживачів і партнерів та діє відповідно до контексту.

Література

  1. Безпала Г. Науково-культурне "посольство" Австрії в Україні (до 20-річчя заснування Австрійської бібліотеки у НБУВ) // Бібліотечний вісник. Київ, 2012. № 6. С. 33-39.

Автор ВУЕ

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ