Авангард (смт)

смт. Авангард. Будинок культури

Авангард (смт)

Країна Україна
Область Одеська область
Засновано 1820
Чисельність населення (тис.осіб) 3
Територія (кв.км.) 10.57

Аванга́рд — селище міського типу Овідіопольського району Одеської обл. (Україна).

Розташоване у північно-східній частині району на рівній поверхні Причорноморського плато (на висоті близько 40 м над рівнем моря), у верхів’ях Сухолиманської балки. Селище простяглося майже на 4 км з півночі на південь вздовж зовнішнього краю Об’їзної дороги, західніше м. Одеси.

Територія — 10,57 км2 (з 2010), населення — 3,0 тис. осіб (2011), густота населення — 282 особи/км2.

Першим документально засвідченим поселенням (1820-ті) на місці сучасного Авангарду вважається дача архієрея (заміський будинок архієпископа), яка пізніше дала назву хутору — Архієрейський (згодом Преображенське).

1928 на цих землях було засноване підсобне господарство робітників м. Одеси, яке згодом дістало назву — радгосп «Авангард».

22.05.1995 житловий масив радгоспу «Авангард» набув статусу селища міського типу.

На території Авангарду працює 35 підприємств сільського господарства, харчової промисловості, з виробництва будівельних матеріалів, торгівлі та інших галузей. Основні підприємства:

  • ТОВ «Авангард-Д» — багатогалузеве підприємство, що включає племінні заводи з розведення і вирощування корів української червоної молочної породи та свиней української м’ясної та червонопоясної порід, розвиває овочівництво, садівництво (площа садів — 1,35 км2) та ін.;
  • ТОВ «Промтоварний ринок» («7-й кілометр») — найбільший оптово-роздрібний промтоварний ринок в Європі (щоденна відвідуваність — понад 100 тис. покупців);
  • ТОВ «Аквапарк Одеса» — сезонний розважальний заклад з двома піщаними пляжами, єдиним в регіоні хвильовим басейном, штучною річкою (завдовжки 0,5 км), численними атракціонами та іншими цікавинками.

Автор ВУЕ

А. С. Івченко


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Івченко А. С. Авангард (смт) // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Авангард (смт) (дата звернення: 3.12.2021).

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ