Абаєв, Олександр Володимирович


Абаєв, Олександр Володимирович

Аба́єв, Олекса́ндр Володи́мирович (англ. Abayev, Alexander; 26.09.1967, м. Львів, Україна) — музикант (скрипаль), педагог.

Абаєв, Олександр Володимирович

(Abayev, Alexander)

Рік народження 1967
Місце народження Львів, Україна
Alma mater Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського, Київ
Напрями діяльності музичне мистецтво

Життєпис і творчість

Закінчив Київську державну консерваторію імені П. Чайковського (тепер — Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського) (1993; клас О. Панова) і аспірантуру (клас професора Б. Которовича).

З 1997 — у США. Один із засновників (1998) та концертмейстерів «Струнного квартету форте» (Forte String Quartet; м. Нью-Йорк), у складі якого також скрипаль М. Кучук (Україна), альтистка і композитор Р. Петрова та віолончеліст К. Іванов (обидва — Болгарія). Квартет успішно гастролював в Австрії, Болгарії, Великій Британії, Греції, Франції.

Абаєв виступає як соліст і камерний виконавець-ансамбліст у багатьох концертних залах США, зокрема разом із Вестчестерським симфонічним оркестром і ансамблем «Bachanalia Soloists» (США). Брав участь у музичних фестивалях, поміж яких Орландо-фестиваль камерної музики (м. Керкраде, Нідерланди) та ін., у культурних заходах української громади США.

У репертуарі Абаєва — західноєвропейська музика і твори українських композиторів (М. Скорика, Б. Фільц та ін.).

З 2004 — професор класичної скрипки Адельфійського університету (м. Ґарден Сіті, шт. Нью-Йорк).

Визнання

Лауреат Міжнародного радіоконкурсу молодих виконавців «Концертіно-Прага» в Празі (1993), Фестивалю фортепіанної і камерної музики пам’яті В. та Р. Горовиців «In Memoriam» у Києві (1994), VІІ Міжнародного конкурсу виконавців П. Лантьє в Парижі (1994) та ХІ Міжнародного конкурсу камерної музики в провінції Кальтаніссетті (1994; Італія).

Література

  1. Степаненко Н. Композитора Богдану Фільц вітали в США // Свобода (Нью-Йорк). 2005. 25 лют.
  2. Bryttan A. Concert Notes: Works by Bohdana Filts Performed at Ukrainian Institute of America // The Ukrainian Weekly. 2005. 23 jan.
  3. Скорик М. Бриллианты Украины // Всеукр. ведомости. 1996. 30 мая.

Автор ВУЕ