Версія від 19:16, 19 травня 2021, створена Андрій Тищенко (Обговорити цю сторінку | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Авіли старе місто та околиці

А́віли старе́ мі́сто та око́лиці (ісп. Ciudad vieja de Ávila e iglesias extramuros, букв. — cтаре місто Авіла і церкви поза муром) — історична частина м. Авіли, адміністративний центр однойменної провінції в Іспанії, об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (1985).

Єдиний в Європі повністю вцілілий захисний мур романського періоду, центр старого міста з численними пам’ятками, обмежений ним, а також церкви Сан-Вісенте (San Vicente), Сан-Педро (San Pedro), Сан-Андрес (San Andrés) і Сан-Сегундо (San Segundo), розташовані ззовні. Захисні стіни завширшки 3 м, загальною довжиною понад 2500 м, мають 88 напівкруглих зубчастих веж та 9 брам. Їх було зведено в 11–14 ст. на місці римських та арабських укріплень. У середні віки фортечні стіни захищали рицарські казарми, про що нині нагадують розкішні палаци.

Влада м. Авіла в 19 ст. ініціювала знесення захисного муру, проте через брак коштів відмовилася від цієї ідеї. Нині ж історичні фортечні стіни вважаються гордістю міста.

2007 ЮНЕСКО розширила свій патронат також на церкви Сан-Хосе (San José), Санто-Томас (Santo Tomás), Сан-Мартін (San Martin), Санта-Марія де ла Кабеса (Santa María de la Cabeza) та Сан-Ніколас (San Nicolás) старої частини м. Авіла.

Панорама м. Авіли з фортечними стінами

Автор ВУЕ

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ