Версія від 12:00, 23 червня 2021, створена Андрій Тищенко (Обговорити цю сторінку | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Бенуар

Бенуар у залі будівлі театру опери і балету в Одесі, Україна

Бенуа́р (фр. baignoireванна) — ложі у театральному залі, розміщені з обох боків партеру на рівні сцени під бельетажем, огороджені суцільним парапетом.

Виник у французькому театрі 18 ст. задля забезпечення особливих умов представникам еліти. Первісно ложі бенуара закривали спеціальними завісами, ґратами, сітками чи шторами, крізь які публіка в бенуарі могла чути й бачити виставу.

У другій половині 18 — на початку 20 ст. бенуари стали неодмінною частиною великих театральних залів (Будівля театру опери і балету в Києві, Будівля театру опери і балету у Львові, Будівля театру опери і балету в Одесі).

Література

  1. Мардер А. П., Євреїнов Ю. М., Пламеницька О. А. та ін. Архітектура: короткий словник-довідник. Київ : Будівельник, 1995. С. 48.
  2. Тимофієнко В. Архітектура і монументальне мистецтво: терміни і поняття. Київ : Інститут проблем сучасного мистецтва ; Головкиївархітектура, 2002. С. 59.

Автор ВУЕ

В. В. Вечерський

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Вечерський В. В. Бенуар // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Бенуар (дата звернення: 27.01.2022).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
16.02.2021

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ