Версія від 18:36, 9 червня 2021, створена Андрій Тищенко (Обговорити цю сторінку | внесок) (Заміна тексту — «thumb|right|300px» на «right|300px»)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Академія адвокатури України

Академія адвокатури України

Тип вищий навчальний заклад
Рік створення 1995
Форма власності власність приватна
Розташування Київ, Україна
Веб-сайт http://aau.edu.ua/

Акаде́мія адвокату́ри Украї́ни — заклад вищої освіти 4 рівня акредитації, недержавної форми власності у м. Києві. Академія адвокатури України готує спеціалістів та магістрів за спеціальністю «Правознавство», бакалаврів за спеціальностями «Переклад» та «Міжнародне право». В Академії адвокатури України діють Школа адвокатської підготовки, Адвокатські студії, Центр підвищення кваліфікації, Навчальна юридична консультація, Науково-дослідна лабораторія з проблем адвокатури та прав людини. В Академії адвокатури України функціонують 4 відділення — загальної юридичної підготовки, спеціальної адвокатської підготовки, міжнародного права та перекладу.

1995 було засновано ТОВ «Інститут адвокатури при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка», 2001 назву було змінено на ТОВ «Академія адвокатури України». 1999 при Академії адвокатури України створено Школу адвокатської підготовки. Від 2005 розпочала діяльність Науково-дослідна лабораторія з проблем адвокатури та прав людини. 2010 при Академії адвокатури України створено Інститут медичного і фармацевтичного права та біоетики, який складається з науково-дослідного центру медичного і фармацевтичного права, лабораторії біоетики, школи медичного права, консультативного бюро із захисту прав громадян у галузі біології та медицини, експертної групи та студентських студій. В Академії адвокатури України працює 8 кафедр: теорії та історії держави і права; кримінального та адміністративного права; цивільного, господарського права та процесу; кримінального процесу та криміналістики; адвокатської майстерності; прав людини, міжнародного та європейського права; української філології та культурології; іноземних мов і перекладу.

В Академії адвокатури України діє аспірантура за спеціальностями «Кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність», «Кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право», «Судоустрій, прокуратура та адвокатура». Діє спеціалізована вчена рада з захисту дисертацій кандидатів юридичних наук за двома спеціальностями: «Кримінальне право та кримінологія, кримінально-виконавче право»; «Кримінальний процес та криміналістика, судова експертиза, оперативно-розшукова діяльність». З 2004 виходить науковий журнал «Вісник Академії адвокатури України», який 2005 внесено до переліку фахових видань України за напрямом юридичні науки.

Література

  1. Новини Академії адвокатури України // Вісник Академії адвокатури України. 2011. Т. 8. Вип. 2. С. 261–262.
  2. Курдюков В. В., Гревцова Р. Ю. Розвиток вітчизняного медичного права: внесок Академії адвокатури України // Вісник Академії адвокатури України. 2012. Т. 9. Вип. 2. С. 5–13.
  3. Історія Академії адвокатури // Академія адвокатури України (офіційний сайт). URL: http://aau.edu.ua/ua/aauhistory/

Автор ВУЕ

Редакція ВУЕ

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Редакція ВУЕ Академія адвокатури України // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Академія адвокатури України (дата звернення: 20.10.2021).

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ