Версія від 21:30, 1 серпня 2019, створена Kraynokova (Обговорити цю сторінку | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Пасіонарна особистість

Пасіонарна особистість — людина, що має бажання й потенціал змінювати світ на краще, агент змін у суспільстві, ініціатор позитивних інновацій.

Термін «пасіонарність» запропонував філософ Л. Гумільов (1912–1992) на позначення індивідуальної та популяційної активності.

Цитати

• Пасіонарність — це «інтегративна характеристика особистості, якості якої спрямовані на вдосконалення себе і суспільства, базуються на особистісній активності людини та мають соціальну значущість: цілеспрямованість, здатність до подолання перешкод і до наднапруження, компліментарність, лідерство, адаптивність, розвинену інтуїцію, конструктивну агресивність і зрілу емоційність»

(Гумилев Л. Н. Этногенез и биосферa Земли. Ленинград.: Гидрометеоиздaт, 1990. 3-е изд., стереот. С. 266).

• «Модуси пасіонарності різноманітні: тут і гордість, що стимулює жагу влади й слави у століттях; марнославство, яке штовхає на демагогію і творчість; жадібність, що породжує скупих, користолюбців і вчених, які накопичують знання замість грошей; ревнощі, які примножують жорстокість і стимулюють охорону вогнища, а в застосуванні до ідеї створюють фанатиків і мучеників»

(Гумилев Л. Н. Этногенез и биосферa Земли. Ленинград.: Гидрометеоиздaт, 1990. 3-е изд., стереот. С. 125).Пишіть за адресою [email protected]


Оприлюднено


Оприлюднено:
01.08.2019

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ