Версія від 11:28, 26 лютого 2020, створена Андрій Тищенко (Обговорити цю сторінку | внесок) (→‎Код запиту)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Пошук

Ця сторінка допомогає виконати семантичний пошук в е-ВУЕ, вказуючи набір категорій та значень семантичних властивостей тих сторінок, що потрібно знайти.

Семантичний пошук

Семантичний пошук - це вдосконалення пошуку з використанням інформаційї про структурні елементи того інформаційного елементу, який потрібно знайти, про його властивості та відношення з іншими інформаційними ресурсами. До прикладу, можна шукати країну за назвою столиці, а людину - за місцем народження.

Умови запиту

Категорії верхнього рівня

Щоб скористуватися таким пошуком, необхідно вказати категорію сторінки, яку потрібно знайти. Найбільш широка категорія в цій енциклопедії - це Категорія:е-ВУЕ. Для цього треба ввести таку умову: [[Категорія:е-ВУЕ]] Якщо потрібно виконувати пошук тільки серед матеріалів, опублікованих у паперовій версії, треба обрати її підкатегорію - категорію ВУЕ. Для цього треба ввести таку умову: [[Категорія:ВУЕ]]

Специфічні категорії

Якщо відома більш специфічна категорія AAA чи набір категорій AAA, BBB, CCC, доцільно вказати їх. Для цього треба ввести таку умову: [[Категорія:AAA]] [[Категорія:BBB]] [[Категорія:CCC]]

Семантичні властивості

Крім категорій, у пошуку можна використовувати семантичні властивості та їх значення.

Точне значення властивості

Можна вказати точне значення властивості: [[Рік народження::1900]]

Умова щодо значення

Можна вказати умову щодо значення властивості: [[Рік народження::>1900]] [[Рік народження::<1900]]

Приклад

Ми вказуємо категорії (наприклад, Письменники, Хімія) та умови щодо властивостей (наприклад, шукаємо тих, хто народився в Києві), та миттєво отримуємо результат.

Якщо ми хочемо знайти осіб, які народилися в період 1900-1950 в Україні, і довідатися, де саме вони навчалися та чим займалися, тоді вводимо такі умови.

[[Категорія:персоналії]] [[Рік народження::>1900]] [[Рік народження::<1950]] [[Місце народження::Україна]] ?Рік народження ?Місце народження ?Alma mater ?Напрями діяльності

Виклик запиту

Для цього потрібно перейти на спеціальну сторінку "Семантичний пошук": https://vue.gov.ua/Спеціальна:Ask та ввести там ці умови.

Код запиту

Внаслідок цього автоматично генерується код запиту, який легко додати до будь-якої сторінки. Наприклад, для цих умов генерується такий код:

{{#ask: [[Категорія:Персоналії]] [[Рік народження::>1900]] [[Рік народження::<1950]] [[Місце народження::Україна]] |?Рік народження |?Місце народження |?Alma mater |?Місце народження |format=broadtable |link=all |headers=show |searchlabel=... подальші результати |class=sortable wikitable smwtable }}

Результат запиту

Таким чином, отримуємо на сторінці результат:

 Рік народженняМісце народженняAlma materМісяць народження
Азрікан, Арнольд Григорович1906Україна
Одеса
Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової, Одеса
Матюхін, Валерій Олександрович1949Україна
Харків
Національна музична академія України імені П. І. Чайковського, Київ, Україна
Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ