Версія від 18:04, 23 листопада 2021, створена Торопчинова Катерина (Обговорити цю сторінку | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Армополімербетон

Армополімербето́н (від лат. armare — озброювати, споряджати, оснащувати і полімербетон) — будівельний матеріал, полімербетон, армований сталевою або неметалевою арматурою.

В армополімербетоні забезпечується надійна взаємодія арматури й бетону. Характеристики його міцності значно вищі порівняно з важким залізобетоном. Має високі розтяжність і стійкість до корозії, у випадку армування неметалевою арматурою характеризується ще електронепроникністю і властивістю пропускати радіохвилі.

Армополімербетон доцільно застосовувати в конструкціях, що працюють в агресивному середовищі, в умовах високого гідростатичного тиску, а також за необхідності забезпечення електроізоляції та/або радіопрозорості.

Література

  1. Кривенко П. В., Пушкарьова К. К., Барановський В. Б. та ін. Будівельне матеріалознавство. 3-тє вид., перероб. та допов. Київ : Ліра-К, 2015. 624 с.
  2. Дудар І. Н., Лівінський О. М., Курок О. І. та ін. Будівельні матеріали та вироби. Київ : Леся, 2016. 660 с.

Автор ВУЕ

А. В. Рябик


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Рябик А. В. Армополімербетон // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Армополімербетон (дата звернення: 27.11.2021).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
23.11.2021

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ