Версія від 11:04, 4 травня 2020, створена Торопчинова Катерина (обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)

Антикорозійність

Антикорозі́йність (від анти… та корозія) ― властивість матеріалу зберігати свої якості в умовах агресивного середовища. Антикорозійну стійкість матеріалів визначають лише дослідним шляхом. Для цього проводять корозійні випробування, за допомогою яких визначають швидкість корозії матеріалу в лабораторних умовах, максимально наближених до виробничих умов, а також безпосередньо в умовах застосування антикорозійних матеріалів (див. Антикорозійні покриття). Найчастіше швидкість корозії визначають за зміною маси зразків таких матеріалів. За рівномірного руйнування поверхні швидкість корозії визначають за формулою:

v=Δm/(S∙t),  

де v — швидкість корозії (г/(м2∙год);мг/(см2∙доба)),

Δm — зменшення (збільшення) маси;

S — площа поверхні;

t — час.

За нерівномірної корозії вимірюють найбільшу глибину руйнування зразка або визначають зміну його механічних властивостей.

Джерела

  1. ДСТУ Б В.2.6-193:2013. Захист металевих конструкцій від корозії. Вимоги до проектування. Київ : Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, 2013. 70 с.

Література

  1. Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. Донецьк : Донбас, 2004. Т. 1. 640 с.
  2. Сахненко М. Д., Ведь М. В., Ярошок Т. П. Основи теорії корозії та захисту металів. Харків : Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», 2005. 240 с.
  3. Галико А. В., Кузик О. В., Кропівний В. М. та ін. Матеріалознавство. Кіровоград : Лисенко В. Ф., 2015. 168 с.
  4. Борисенко Ю. В. Матеріали сучасної техніки та захист від руйнування. Київ : Київський національний університет технологій та дизайну, 2016. 111 с.

Автор ВУЕ

Т. А. Каменська


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Каменська Т. А. Антикорозійність // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Антикорозійність (дата звернення: 28.05.2020).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
02.05.2020

Покликання на статтю

Опитування читачів ВУЕОпитування читачів ВУЕ