Версія від 19:53, 16 грудня 2018, створена VUEBot (Обговорити цю сторінку | внесок) (Імпортовано 1 версія)

Американська рисиста порода

Америка́нська риси́ста поро́да, американська стандартбредна рисиста порода коней — легкозапряжна порода коней, вивидена в США з метою використання в бігових змаганнях на іподромах.

Походить від чистокровних верхових коней, при її формуванні також використовувались норфольські рисаки, канадські іноходці, арабська, варварійська та місцева порода морган. Родоводи усіх американських рисаків беруть початок від чистокровного верхового жеребця — Гамблетоніана Рісдіка. До племінної роботи відбирали як рисаків з правильним алюром, так й іноходців.

1879 у племінні книги почали записувати коней за стандартом жвавості, який становив для коней з правильним алюром — 2 хв. 30 с, для іноходців — 2 хв. 25 с. Відтоді порода отримала назву — стандартбредна. Коні американської рисистої породи не мають виразного типу і обмежень за промірами. Тип будови тіла коней характеризується переважно верховим форматом із подовженою спиною. Висота в холці — 142–163 см. Масть найчастіше гніда, бура, руда, каракова, рідше ворона і сіра, білі відмітини рідкі.

Коні американської рисистої породи використовуються для спортивних цілей, а також для удосконалення жвавості при селекції французької та російської рисистих порід. В Україні американська рисиста порода є на кінних заводах, що спеціалізуються на рисистому напрямі.

Літератра

Мирось В. В., Головко В. А., Ткачёва И. В. Коневодство. Харьков, 2007. 185 с. Lynghaug F. The Official Horse Breeds Standards Book: The Complete Guide to the Standards of all North American Equine Breed Associations. Minneapolis : Voyageur Press, 2009. Р. 20–28. Курская В. История лошади в истории человечества. Москва : Ломоносовъ, 2016. 272 с.

Автор ВУЕ

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Ткачова І. В. Американська рисиста порода // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Американська рисиста порода (дата звернення: 15.10.2021).

Офіційний телеграм-канал ВУЕОфіційний телеграм-канал ВУЕ