Акака 

Ака́ка — водоспад на Гавайських островах. Розташований на північному сході найбільшого острову архіпелагу, за 18 км на північ від м. Хіло (найбільшого на острові та адміністративного центру округу Гавайї).

Водоспад (висота падіння води — 135 м), утворився на невеличкій р. Колеколе, що бере початок (на висоті близько 2 400 м) на східному схилі згаслого вулкану Мауна-Кеа (4 207 м) і впадає в Тихий океан. Річка протікає тропічним лісом, падає з верхнього уступу прямовисної скелі вулканічного походження та утворює глибоку ущелину. Для збереження водоспаду заснований Національний парк Акака (площа — 18 км²). Доступна для відвідування частина парку розташована на високому правому уступі глибокої ущелини р. Колеколе, куди падає потік водоспаду. Тут обладнано туристичні маршрути і кілька оглядових майданчиків.

Клімат регіону вологий, один з найбільш вологих у США. Середньорічна температура повітря — +23,2 °C (з незначними коливаннями протягом року), січня — +21,8 °C, липня — +24,5 °C; середньорічна кількість опадів — близько 3245 мм.

Література

  1. Pukui M. K., Samuel H. E., Esther T. M. Place Names of Hawaiokinai. Honolulu, 1974.
  2. Pukui M. K., Samuel H. E. Hawaiian Dictionary. Honolulu, 1986.

Автор ВУЕ