Ангіросоми

Argyrosomus regius

Ангіросо́ми (Argyrosomus) — рід променеперих риб родини горбаневих (Sciaenidae) ряду окунеподібних (Perciformes). У складі роду відомо 9 видів, що поширені переважно в Східній Атлантиці. Тіло риб досягає розмірів від 40 см до 2,3 м, маса — від 2 до 103 кг. Хижаки, живуть здебільшого в пелагічній зоні прибережних районів на глибині від 15 м. Деякі види роду мають промислове значення, промисел ведеться поблизу берегів Японії та Південної Кореї. Найвідомішим представником є горбань сріблястий або звичайний (Argyrosomus regius), завдовжки 40–50 см, може досягати 2 м, важить 2–55 кг. Поширений у східній частині Атлантичного океану від Норвегії до Сенегалу, трапляється в Середземному та Чорному морях біля берегів Туреччини й України.

Література

  1. Снигирев С. М., Заморов В. В., Куракин А. П. Рыбы прибрежных вод острова Змеиный (Черное море). Одесса : Одесский национальный университет имени И. И. Мечникова. 2016. 210 с.
  2. Luna S. Argyrosomus regius (Asso, 1801) // FishBase. URL: https://www.fishbase.se/summary/Argyrosomus-regius.html

Автор ВУЕ

Редакція ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Ангіросоми // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Ангіросоми (дата звернення: 11.07.2020).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
03.02.2020

Покликання на статтю

Опитування читачів ВУЕОпитування читачів ВУЕ